IPL 2020: ଚେନ୍ନାଇ ଫ୍ୟାନ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ବଡ ଖୁସି ଖବର, MS ଧୋନିଙ୍କ CSK ଏବେ ବି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ କରିପାରିବ କ୍ୱାଲିଫାଏ,ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି….

ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର ଏହି ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଡେବ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ନୁହେଁ | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଜିତିବାର ଉପାୟ ଖୋଜିବାରେ ଅସମର୍ଥ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି| ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 10 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି | ବାକି ସାତଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ CSK ହାରିଯାଇଛି | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ସର୍ବଦା ଆଇପିଏଲର ପ୍ରିୟ ଦଳ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, କିନ୍ତୁ ଏହି ଋତୁରେ ଏହାର ଯାତ୍ରା ବିଶେଷ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ କଷ୍ଟକର | ସୋମବାର ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ହାରିଯିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶେଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର ଏହି ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି | ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ରୁ ବାହାରିବା ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରମାଣିତ କରୁଛି କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଆଶା ଥିବାରୁ ଆଶା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି ବୋଲି କହିପାରିବିନି । ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର ଦଳ 14 ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସରେ ମାତ୍ର 6 ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କିଛି ସମ୍ଭାବନା ଥାଇପାରେ। ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ | ଯଦି ଚେନ୍ନାଇ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତେବେ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିବ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ଜରୁରୀ

ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଛି | ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତା 4 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତେ, ତେବେ ଦଳର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାରରେ ଉନ୍ନତି ହେବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳ ତୁଳନାରେ ଚେନ୍ନାଇ ଆଗରେ ଥାଇପାରେ | ଯଦି ଚେନ୍ନାଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ 4 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତେ, ତେବେ CSK ର ଦଳ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 14 ପଏଣ୍ଟ ପାଇପାରିବ, ଯାହା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଯଦି ଆମେ ଅନ୍ୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଯଦି ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ଜିତେ, କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ହାରିଯାଏ, ତେବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଆଶା ବଢିପାରେ। ଯଦି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ଚାହୁଁଛି ଯେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ, ତେବେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଆଖି ଚେନ୍ନାଇ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଜଣେ ଖେଳାଳୀ, ଯାହାର ଅବିନାଶ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରୁଛି ନା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରୁଛି, ତାହା ଜଣା ପଡିବ ।

Share Your Views In Comments Below

comments