ଫିଲ୍ମ ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆରେ ନିରୀହ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଟିନା ଆଜି 30 ବର୍ଷ ପରେ ଦେଖାଯାଉ ଛନ୍ତି ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଓ ହଟ… ଦେଖିଲେ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ ନାହିଁ ଆପଣ

ଆମର ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅତୀତରେ ଏପରି ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଯାହା ପିଲାମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀ | ଆଜି ଶ୍ରୀଦେବୀ ଆଉ ଆମ ସହିତ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ’ 30 ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଛି।

ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ 1987 ମସିହାର ସବୁଠାରୁ ସୁପରହିଟ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟେ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀ ଥିଲେ | ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଫିଲ୍ମ ସେହି ସମୟରେ ଖୁବ ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରିଥିଲା ​​| ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଫିଲ୍ମର ଗୀତ ଏବଂ ଡାଇଲୋଗ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସ୍ମରଣୀୟ ଅଛି | ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ରହିଛି | ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଦୁହିଁଙ୍କ ଏହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ହିଟ ଫିଲ୍ମ ରହିଲା।

1987 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଆଫତାବ ଶିବଦସାନୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଛାପ ଛାଡିଥିଲା। ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଫିଲ୍ମରେ ଅମରେଶ ପୁରୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ କେହି ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ଡାଇଲୋଗ ‘ମୋଗେମ୍ଭ ଖୁସ ହୁଆ’ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜିଭରେ ଆଛି ଏବଂ ଏହି ଡାଇଲୋଗ ବଲିଉଡ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ହିଟ ଡାଇଲୋଗ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟେ | ହାତରେ ଘଣ୍ଟା ପିନ୍ଧି ଗାୟବ ହେବା | ଆମେ ତାହା ସଚ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲୁ | ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଖେଳ ଖେଳରେ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଘଣ୍ଟା ପିନ୍ଧି ଗାୟବ ହେବାର ନାଟକ କରୁଥିଲୁ | ବାକି ସେହି ଫିଲ୍ମର ହବା ହବାଇକୁ ମଧ୍ୟ କେହି ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ |

ମିଷ୍ଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଫିଲ୍ମର ଏହି ତିନି କଳାକାରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ତିନୋଟି ମଜାଳିଆ ପିଲା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମରେ ଖୁବ ହିଟ ରହିଥିଲା। ଏବଂ ସେଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ଥିବ ଏହାର ସବୁଠୁ ସାନ କିଉଟ ଦେଖାଯିବା ଝିଅ ଯିଏ ବହୁତ କାନ୍ଦୁଥିଲା, ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଟିନା ଥିଲା | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସବୁଠାରୁ ନିକଟତମ ଚରିତ୍ର ରହିଥିଲା ଶିଶୁ ଷ୍ଟାର ‘ଟିନା’ଙ୍କର | ଯାହାର ବୋମ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଏ |

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଟିନାଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଶିଶୁ କଳାକାରଙ୍କ ଅସଲି ନାମ ହେଉଛି ହୁଜାନ ଖୋଦେଜୀ ଏବଂ ସେ ଏହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 6 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ହୁଜାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ 36 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ଦୁଇ ଝିଅର ମା ଅଟନ୍ତି | ଏବଂ ସେ ଫିଲ୍ମରୁ ବହୁତ ଦୂର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି |

ହୁଜାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ କମ୍ପାନୀରେ ଏଡବରଟାଇଜିଙ୍ଗ ଏଗଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ବିଷୟରେ ହୁଜାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାଷ୍ଟିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମୋ ପିତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ। ମୁଁ ଅଡିସନକୁ ଗଲି ଏବଂ ମୋର ଚୟନ ହୋଇଗଲା । ” ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ପରେ ହୁଜାନ ମଡ୍ରାସ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ପାଠ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ସେ ବିବାହ କରି ତାଙ୍କ ଘର-ସଂସାର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଅନେକ ଏଡ ସୁଟ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ କେବେ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିନଥିଲେ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶେଖର କପୁରଙ୍କ ଠାରୁ ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଯେ ଟିନା ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିନା କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି | ଆଜି, ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ, ହୁଜାନ ଦେଖିବାରେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ପ୍ରାୟତ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments