ଆଜି ଠାରୁ ବଦଳି ଗଲା ଏହି ସବୁ ନିୟମ, ସିଧା ସିଦ୍ଧି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ପଡିବ ଏହାର ପ୍ରଭାବ, ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ପଛରେ ହଇରାଣ ହେବେ

ସମୟ ସହିତ ଆମ ଜୀବନରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବା ହେତୁ ଆମର ରୁଟିନ୍ ମଧ୍ୟ ବଦଳିଯାଏ | ଅନେକ ଥର, ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡିକ ଆମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ | ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ LPG ର ସିଲିଣ୍ଡର ଠାରୁ ଟ୍ରେନର ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ବଦଳିଯିବ | ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଆମେ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍, ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ନୂତନ ନିୟମ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

ଆମର ରୋଷେଇ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆବଶ୍ୟକତା ହେଉଛି LPG ଗ୍ୟାସ୍ ବିତରଣ ନିୟମ
ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରନ୍ତୁ ଯେ ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ LPG ସିଲିଣ୍ଡର ବିତରଣର ନିୟମ ବଦଳିଯିବ | ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ ବିତରଣ ପ୍ରାମାଣିକିକରଣ କୋଡ୍ (DAC) ବ୍ୟବସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ | ତାହା ହେଉଛି, ଗ୍ୟାସ୍ ବିତରଣ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ଏକ OTP ପଠାଯିବ | ଯେତେବେଳେ ସିଲିଣ୍ଡର ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ, ସେହି OTP କୁ ଡେଲିଭରି ବାଳକଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ | OTP ମିଶିଲେ ଯାଇ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ବିତରଣ କରାଯିବ |

ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ବୁକିଂ ନମ୍ବର ବଦଳିଗଲା
ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଜାଣିବା ଜରୁରୀ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଆପଣ ପୁରୁଣା ନମ୍ବରରେ ଗ୍ୟାସ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ଗ୍ୟାସ୍ ବୁକିଂ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡେନ୍ ଏହାର LPG ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ନମ୍ବର ପଠାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ଦେଶରେ ଇଣ୍ଡାନେ ଗ୍ୟାସ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରିବାକୁ 7718955555 କୁ କଲ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଦଳିଯିବ
ଦେଶର ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ପ୍ରଥମ ତାରିଖରେ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି | ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ ଏବଂ ଆରାମ ମିଳିପାରେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନଭେମ୍ବର ୨ ରେ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବଦଳିପାରେ। ଅକ୍ଟୋବରରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ।

ଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରେନର ନୂତନ ସମୟ ସାରଣୀ ଜାଣନ୍ତୁ
ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର | ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳ ଦେଶ ସାରା ଟ୍ରେନର ସମୟ ସାରଣୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ ଟ୍ରେନର ଏକ ନୂତନ ସମୟସୀମା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ 13 ହଜାର ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ 7 ହଜାର ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନର ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ | ନଭେମ୍ବର 30 ରୁ ଦେଶର 30 ରାଜଧାନୀ ଟ୍ରେନର ସମୟ ସାରଣୀ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ | ଏଥି ସହିତ ତେଜସ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମଧ୍ୟରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୁଧବାର ଠାରୁ ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ ଛାଡିବ |

ସଞ୍ଚୟ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ଏସବିଆଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିୟମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି
ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ SBI ର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏସବିଆଇ ସଞ୍ଚୟ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକ କମ୍ ସୁଧ ପାଇବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ନଭେମ୍ବର 1 ରୁ, 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜମା ହୋଇଥିବା ସଞ୍ଚୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସୁଧ ହାର 0.25 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ହୋଇ 3.25 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ପାଇବ | 1 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଜମା ଉପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରେପୋ ହାର ଅନୁଯାୟୀ ସୁଧ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

Share Your Views In Comments Below

comments