ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ପରିବାରରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଲହରୀ, କାଜୋଲ ଙ୍କର କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ହେଲା ଅବସ୍ଥା ଖରାପ, ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ଅଜୟ ଦେବଗନ ଙ୍କର …

2020 ବର୍ଷ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ହୋଇଛି | ବିଶେଷକରି ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏହା ଅନେକ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି ବର୍ଷ ଆମେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲୁ | ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ସହିତ କହିବାକୁ ହେବ ଯେ ଏହି ଧାରାବାହିକରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆ ଛାଡିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ଭାଇ ଅନିଲ ଦେବଗନ୍ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି | ଗତକାଲି ରାତିରେ (5 ଅକ୍ଟୋବର) ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ 45 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ।

ଅନିଲ ଦେବଗନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସାରା ବଲିଉଡରେ ଦୁଃଖ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଦେବଗନ୍ ପରିବାରକୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ଅନୀଲଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଅର୍ପଣ କରୁଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଅଜୟ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖିତ। ସେ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ମୁଁ ମୋର ଭାଇ ଅନିଲ ଦେବଗନଙ୍କୁ ହରାଇଲି। ତାଙ୍କ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ଆମ ପରିବାର ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଏବଂ ADFF ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ମନେ ପକାଇବୁ | ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ | କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶାନ୍ତି ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ନାହିଁ।

ଅଜୟଙ୍କ ଭାଇ ଅନିଲ ଦେବଗନ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ | ସେ 1996 ମସିହାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜିତ ସହିତ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସନ୍ନି ଦେଓଲ, ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ କରିସ୍ମା କପୁରଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅନିଲ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଅଜୟ ଦେବଗାନଙ୍କ ଜାନ, ପ୍ୟାର ତୋ ହୋନା ହି ଥା, ଇତିହାସ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କି କସମ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

2000 ମସିହାରେ ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ‘ରାଜୁ ଚାଚା’ରେ ଅନିଲ ଜଣେ ସ୍ୱାଧୀନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଜୟଙ୍କ ହୋମ ପ୍ରଡକ୍ସନ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା | ଏଥିରେ ଅଜୟଙ୍କ ସହ କାଜୋଲ, ରିଷି କପୁର ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅଜୟଙ୍କ ବ୍ଲାକମେଲ (2005) ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା 2008 ରେ ହାଲ୍-ଦିଲ୍ | ସେ ଅଜୟଙ୍କ ‘ସନ ଅଫ୍ ସର୍ଦ୍ଦାର’ରେ ସୃଜନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ। ମେ 27 ରେ ଅଜୟଙ୍କ ପିତା ତଥା ଭେଟେରାନ ଆକ୍ସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭିରୁ ଦେବଗାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

Share Your Views In Comments Below

comments