ଅଭିନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା ଙ୍କ କାହାଣୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ହେଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ, ସାଙ୍ଗର ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହିଁ ହେଇଯାଇଥିଲେ ବାହା…

ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ଆମର ସମସ୍ତ ବଡ ତାରକା କିମ୍ବା ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଜୀବନର ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ସାଧାରଣ ଜନତା ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ରହସ୍ୟଗୁଡିକ ପୋତି ହୋଇ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ତାରାମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାହ୍ୟ ଚମକ ସହିତ ପ୍ରଲୋଭିତ କରନ୍ତି | ସେମାନେ ସଫଳତା ଯେତେ ଉଚ୍ଚତାରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅତୀତ ତାଙ୍କୁ ପିଛା କେବେବି ଛାଡି ନଥାଏ |

ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଜଣେ ରାଜନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ସାଧାରଣତ ସେ ଜଣେ ନେତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବହୁତ ବଡ଼ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା ଯିଏ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ବନିଗଲେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ମୃତିଙ୍କ ଜୀବନର କାହାଣୀ |

ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ 23 ମାର୍ଚ୍ଚ 1976 ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ 42 ବର୍ଷ | ସେ ଜଣେ ମଡେଲ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଏହି ଇଚ୍ଛାରେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ସେ 20-22 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ | ସ୍ମୃତି ସେତେବେଳେ ସ୍ମୃତୀ ମଲହୋତ୍ରା ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ରକ୍ଷଣଶୀଳ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମଡେଲିଂ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ମୃତି ତାଙ୍କ ଘରୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ମଡେଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବ ସମୟରେ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବହୁତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ | ମଡେଲିଂ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ |

ଏହିସମୟରେ, ସ୍ମୃତି ଏକ ଧନୀ ପାର୍ସୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଯିଏକି ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ହୋଇଗଲେ| ସେ ସ୍ମୃତିଙ୍କୁ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ | ତାଙ୍କ ନାମ ମୋନା ଇରାନୀ ଥିଲା। ସେ ବହୁତ ଧନୀ ଏବଂ ସାଧାସିଧା ଝିଅ ଥିଲେ, ମୋନା କୋଟିପତି ପରିବାରର ବୋହୂ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଥିଲା| ସେହି ସମୟରେ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା ଟଙ୍କାର ଅଭାବକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ।

ସ୍ମୃତିଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାୟତ ଫ୍ଲାଟର ଭଡା ଦେବାକୁ ଟଙ୍କା ନଥିଲା | ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଦୁଃଖ ଦେଖି ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ତରଳିଯାଏ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ଆମ ଘରକୁ ଆସ ରୁହ ଏବଂ ତୁମେ ସେଟେଲ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ ଘରେ ଆମ ଘରେ ରୁହ | କିନ୍ତୁ ମୋନା ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ଦିନେ ଏହି ବନ୍ଧୁ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ |

ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରା ସାଙ୍ଗ ଘରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଏହି ପାର୍ସୀ ସାଧାରଣ ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଫିରୋଜ ଶାହା ଗୋଡ୍ରେଜଙ୍କ ଭଣଜା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଟାଟା ପରିବାରରେ ବିବାହିତ | ଗୋଆ, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଭସାରି ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ସେମାନଙ୍କର ହଜାରେ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି। ତା’ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମୋନା ଇରାନୀଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଘରେ ରହିବାକୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଥିଲେ। ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ମୃତି ଧୀରେ ଧୀରେ ଜୁବିନ୍ ଇରାନୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମର ଜାଲ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇ ମୋନା ଇରାନୀଙ୍କ ସ୍ଥାପିତ ପରିବାରକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଲେ ।

ଜୁବିନ୍ ଇରାନୀ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମୋନା ଇରାନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ମୃତି ମଲହୋତ୍ରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ବନ୍ଧୁ ମୋନା ଇରାନୀଙ୍କୁ ନିଜ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା। 2001 ମସିହାରେ, ସ୍ମୃତି ଜୁବିନ୍ ଇରାନୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ବର୍ଷ ସେମାନଙ୍କର ‘ଜୌହର’ ନାମକ ଏକ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ।

ଏତେ ବଡ ପରିବାରରେ ବିବାହ ପରେ ସ୍ମୃତିଙ୍କ ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଗଲା | ସେ ବଡ ସିରିଏଲରେ କାମ ପାଇଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ବିଜେପିରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ମୃତି ବହୁ ଅଗ୍ରଗତି କରିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments