ଆକାଶରୁ ଅଚାନକ ଘର ଉପରେ ପଡିଲା ଗୋଟେ ପଥର, ତାପରେ ଦେଖୁ ଦେଖୁ କୋଟିପତି ହେଇଗଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି… Bhagban ଯେତେବଳେ ଦିୟନ୍ତି ଭଲସେ ଦିୟନ୍ତି

ପଥର ଯୋଗୁଁ ଆପଣ କେବେ କାହାରିକି କୋଟିପତି ହୋଇଥିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି କି? କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହା ପଛର କାରଣ ଜାଣିବେ, ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ | ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ବିଷୟ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଉତ୍ତର ସୁମାତ୍ରା ଅଞ୍ଚଳ ବିଷୟରେ | ଜୋଶୁଆ ହୁଟାଗାଲୁଙ୍ଗଙ୍କ ଘରେ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଧନ ଆକାଶରୁ ଖସି ଆସିଛି, ଯାହା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆଉ 30 ବର୍ଷ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ପୁରସ୍କାରରେ ସେ ଏତେ ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରୋଜଗାର ନକରି ଆରାମଦାୟକ ଜୀବନଯାପନ କରିବେ | ଜୋଶୁଆଙ୍କ ସୁଖ ଆଉ ଏକ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ନୁହେଁ |

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଭଗବାନ କାହାକୁ ଦିଅନ୍ତି, ତାହାର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳି ଯାଏ| ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର କଫିନ୍ ନିର୍ମାତା 33 ବର୍ଷିୟ ଜୋଶୁଆ ହୁଟାଗାଲୁଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ଏହିପରି କିଛି ଘଟିଛି | ଜୋଶୁଆଙ୍କ ଘରେ ଆକାଶରୁ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ପଥର ଖସିଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ସେ 10 କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ହେଲେ | ବାସ୍ତବରେ, ଜୋଶୁଆଙ୍କ ଘରେ ଆକାଶରୁ ଏକ ବଡ ମେଟେରାଇଟ୍ ଖସିଥିଲା | ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା ପ୍ରାୟ ସାଢେ 4 ବିଲିୟନ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏକ ବିରଳ ମେଟେରାଇଟ୍ ଅଟେ | ତେବେଆସନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିବା |

ଉଲ୍କା ପିଣ୍ଡ ପଡିବା ସମୟରେ, ଜୋଶୁଆ ଉତ୍ତର ସୁମାତ୍ରାର କୋଲାଙ୍ଗରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘର ପାଖରେ କାମ କରୁଥିଲେ | ଏହି ଆକାଶରୁ ପଡୁଥିବା ପଥରର ଓଜନ ପ୍ରାୟ 2.1 କିଲୋଗ୍ରାମ | ମେଟେରାଇଟ୍ ପଡିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଘରର ଛାତରେ ଏକ ବିରାଟ ଛିଦ୍ର ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ମେଟେରାଇଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ 15 ସେମି ତଳେ ପସିଯାଇଥିଲା। ଏହି ମେଟେରାଇଟ୍ ବଦଳରେ ଜୋଶୁଆ 1.4 ମିଲିୟନ୍ ପାଉଣ୍ଡ ବା ପ୍ରାୟ 10 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି। ଜୋଶୁଆ ଭୂମି ଭିତରେ ଏକ ଗାତ ଖୋଳି ମୂଲ୍ୟବାନ ମେଟେରାଇଟ୍ ବାହାର କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମେଟେରାଇଟ୍ 4.5 ବିଲିୟନ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏବଂ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରଳ ପ୍ରଜାତି ତାଲିକାରେ ଅଛି | ଏହାର ଗ୍ରାମ ପିଛା 857 ଡଲାର | ଜୋଶୁଆ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହାକୁ ଭୂମିରୁ କାଢିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା | ଜୋଶୁଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାର ଶବ୍ଦ ଏତେ ଜୋରରେ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଘରର ଅନେକ ଅଂଶ କମ୍ପିତ ହୋଇଥିଲା। ସେ କହିଥିଲେ, ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ଛାତ ଦେଖିଲି ଏହା ଭାଙ୍ଗିଗଲା। ମୋର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ଦେହ ଅଛି ଯେ ଏହି ପଥର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆକାଶରୁ ଖସି ଆସିଛି ଯାହାକୁ ଅନେକ ଲୋକ ମେଟେରାଇଟ୍ ବୋଲି କୁହନ୍ତି | ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଛାତ ଉପରେ କାହାର ପଥର ଫିଙ୍ଗିବା ପ୍ରାୟ ଅସମ୍ଭବ ଅଟେ।

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ବହୁତ ଜୋରରେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଥିଲେ ଯାହା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲେ | ବିରଳ ମେଟେରାଇଟ୍ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ଜୋଶୁଆଙ୍କ ଘର ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଗହଳି କଲେ| ଜୋଶୁଆ କହିଛନ୍ତି, ‘ଅନେକ ଲୋକ ମୋ ଘରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ କୌତୁହଳ ସହ ଦେଖୁଛନ୍ତି | ଜୋଶୁଆ ଏହି ପଥରରୁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି ସେ 30 ବର୍ଷ କାମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବେତନ ପାଇବେ | ଜୋଶୁଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ଟଙ୍କା ସହିତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚ ନିର୍ମାଣ କରିବେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସର୍ବଦା ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ କଳ୍ପନା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଥର ଖସିଯିବା ହେତୁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ବୋଲି ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି | ଜୋଶୁଆ ସହିତ ଯାହା ଘଟିଥିଲା ​​ତାହା ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥଥାଏ| ସେ ଗୋଟିଏ ଝଟକାରେ ରାଜା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ତାଙ୍କର ଭାଗ୍ୟର ଉତ୍ତର ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments