ଅମିତାଭ ବଚ୍ଛନଙ୍କ କାଙ୍ଗାଳି ସମୟରେ ବିଗ ବି ଏମିତି ହଇରାଣ କରିଥିଲେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଶାଶୁ, ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି ଅମିତାଭ…

ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଆଜିର ଯୁଗରେ ଏକ ବଡ଼ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏପରି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଋଣରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ‘ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍’ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସେତେବେଳେ ଏହା ଚାଲି ନଥିଲା | ଅନିୟମିତତା ହେତୁ କମ୍ପାନୀକୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏକ ଲୋ ବ୍ୟାକ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୃତୁଦାତା ତିଆରି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲା |

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସେହି ସମୟରେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଋଣରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇପାରିନଥିଲେ। ଏହି ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଶାଶୁ ଅର୍ଥାତ୍ ଡିମ୍ପଲ୍ କାପାଡିଆ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ।

ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ ଡିମ୍ପଲ୍ କାପାଡିଆ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିଥିଲେ

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଋଣ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ତାଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିଗଲା, ଯାହାକୁ ସେ ନିଜର ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିଥିଲେ | ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ ଡିମ୍ପଲ୍ କାପାଡିଆ | ଡିମ୍ପଲ୍ କାପାଡିଆ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ 1997 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମୟରେ ନିର୍ମାତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପାରିଶ୍ରମିକ ଦେଇ ପାରିନଥିଲେ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବୁଝିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଡିମ୍ପଲ କାପାଡିଆ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ହଇରାଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଡିମ୍ପଲ୍ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର କଲ କଲେ | ଏପରିକି ଟଙ୍କା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଘରକୁ ତାଙ୍କ ସଚିବଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲେ।

ସେ ଏ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ | ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେଲା ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଠିକ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। କିଛି ବର୍ଷ ପରେ, ତାଙ୍କର ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେଲା | କିନ୍ତୁ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଆଜି ବି ଡିମ୍ପଲ କାପାଡିଆଙ୍କ ଏହି ମନୋଭାବକୁ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି।

ୟଶ ଚୋପ୍ରା ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ

ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଛନ୍ତି ଯେ,

ଋଣଣଦାତାମାନେ ମୋ ଦ୍ୱାରର ଅପବ୍ୟବହାର କରି ମୋତେ ଧମକ ଦେଇ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ ମୁଁ କଦାପି ଭୁଲି ପାରିବି ନାହିଁ। ସବୁଠାରୁ ଖରାପ କଥା, ସେ ଆମ ଘରକୁ ଅପେକ୍ଷା ସଂଲଗ୍ନ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ। ଏହା ମୋର 44 ବର୍ଷର କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ସମୟ ଥିଲା | ଏହା ମୋତେ ବସି ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କଲା। ”

ଏହି ସମୟରେ ୟଶ ଚୋପ୍ରା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ,

ମୁଁ ମୋ ଘର ପଛରେ ରହୁଥିବା ଯଶଜୀଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲି। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କାମ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କଲି | ମୋହବତେନ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୋତେ ଏକ ଚରିତ୍ର ଦେଇଥିଲେ | ଯାହା ପରେ ମୋର ବନ୍ଧୁ ଆସି ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ”|

ମୋହବତେନ୍ ସୁପର ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା

ଫିଲ୍ମ ‘ମୋହବତେନ୍’ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଯାହା ପରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଲାଇନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | 20 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ‘ଏକ ରିଷ୍ଟା’, ‘କଭି ଖୁସୀ କଭି ଗମ’,’ହମ୍ କିସି ସେ କମ ନେହିନ୍’, ‘କାଣ୍ଟେ’, ‘ବାଗବାନ୍’, ‘ଖାକି’, ଭୀର-ଜାରା, ବ୍ଲାକ, ‘ବଣ୍ଟି ଔର ବାବଲି’, ‘ସାର୍କ’, ‘କଭି ଅଲବିଦା ନା କେହନା’, ‘ଚିନି କମ’, ‘ପା’, ‘ସତ୍ୟଗ୍ରା’, ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ପ୍ରଜାପତି ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ।

Share Your Views In Comments Below

comments