ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘Garam Masala’ର ଏହି ହିରୋଇନ ଙ୍କର ଏବେ ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଦୁରେଇ ଯିବା ପରେ ଏବେ ଏମିତି ଦେଖା ଗଲେଣି…

2005 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏବଂ ଜନ୍ ଅବ୍ରହାମଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଗରମ ମସାଲା’ କୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମନେ ରଖିଥିବେ | ଏହା ଏକ କମେଡି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଅକ୍ଷୟ ଏବଂ ଜନ୍ ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ସହିତ ଖୁବ ହସାଇଥିଲେ |

ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର 3 ସୁନ୍ଦର ଝିଅଙ୍କ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଡେଜି ବୋପନ୍ନା ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଆଜି ହେଉଛି ଡେଜି ବୋପନ୍ନାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ | 4 ଡିସେମ୍ବର 1982 ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଡେଜିଙ୍କୁ 38 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି |

ଡେଜି ବୋପନ୍ନା ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟତୀତ କନ୍ନଡ, ତାମିଲ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଷୟ ଯେ ଡେଜି ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ |

ଗରମ ମସାଲା ପରେ ଡେଜି 2010 ମସିହାରେ ‘ଖୁଦା ଗବାହ’ ନାମକ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେ ତବୁ ଏବଂ ସନି ଦେଓଲଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ। ଏକ ବଡ ଷ୍ଟାରକାଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମଟି ବଡ ପରଦାରେ ଫ୍ଲପ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହା ପରେ ଡେଜି 2011 ମସିହାରେ ମହେଶ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ୟୁନାଇଟେଡ୍ ସିକ୍ସ’ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ମଧ୍ୟ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା |

ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଲଗାତାର ବିଫଳତା ଡେଜିଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ କରି ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କଲେ | ଡେଜିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରି ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ |

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଡେଜି ସାଉଥ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିଥିଲେ। 2003 ମସିହାରେ ସେ ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବାବେଳେ 2005 ଏବଂ 2006 ରେ ସେ କନ୍ନଡ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଡେଜି 2008 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଗାଲିପାଟା’ରେ କାମ କରିଥିଲେ, ଯାହା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସୁପର ହିଟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଡେଜିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ – କନ୍ନଡ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ | ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଡେଜି ବୋପନ୍ନା ବଲିଉଡର ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି |

ପ୍ରକୃତରେ, ଦୀପିକା ପ୍ରଥମେ 2006 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା’ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏହା ଥିଲା ଦୀପିକାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଡେଜିଙ୍କ ସହିତ ଥିଲେ | 2003 ମସିହାରେ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଡେଜି ଆଜିକାଲି ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି |

ଡେଜିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏପରି ଖବର ଆସୁଛି ଯେ ସେ କେଜିଏଫ୍ ଫିଲ୍ମର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ନଜର ଆସିବେ |

ଡେଜି ବୋପନ୍ନା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ହୋଇନପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସକ୍ରିୟ ରହି ସେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଲାଟେଷ୍ଟ ଅପଡେଟଗୁଡିକ ସେୟାର କରନ୍ତି | ଏହା କହିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଡେଜିଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କମିନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments