ଆମେରିକାରେ ପାଠ ପଢ଼ି ଥାନ୍ତି ଚାକରର ଛୁଆମାନେ, ନିଜ ଚାକର ମାନଙ୍କୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ଦେଇଥାନ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ, ଜାଣିଲେ ଝଟକା ଖାଇଯିବେ

ଭାରତ ତଥା ସମଗ୍ର ଏସିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ କିଏ ଅବା ଜାଣେ ନାହିଁ, ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁନିଆର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଘର ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ଜୀବନଶ ଶୈଳୀ ସର୍ବଦା ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥାଏ, ତଥାପି, ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରୋଷେଇ କେତେ ଦରମା ପାଆନ୍ତି? ଯଦି ଆପଣ ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ଚାକରଙ୍କ ଦରମା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିବୁ |

ପ୍ରାୟ 600 ସେବକ ମୁକେଶଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆରେ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ମୁକେଶ ଏବଂ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ପରି ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି |

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ସେବକଙ୍କ ଦୁଇ ପିଲା ଆମେରିକାରେ ପଢୁଛନ୍ତି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଆଣ୍ଟିଲିଆରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ ଯଥା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ କେବଳ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଯେ ମୁକେଶଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନରେ ଶିକ୍ଷା ଭତ୍ତା ଏବଂ ଜୀବନ ବୀମା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ରୋଷେଇୟା 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଭୁଲ୍ କାରଣ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ସାଧା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

ମୁଖ୍ୟତ ଗୁଜୁରାଟୀ ଖାଦ୍ୟ ମୁକେଶଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ, ଯଦିଓ ମୁକେଶଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ହେଉଛି ଇଡଲି ସମ୍ବର୍ |

ସୂଚନା ପାଇଁ, କହିରଖୁଛୁ ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନିଜେ ରୋଷେଇ କରିବା ଜାଣନ୍ତି ଏବଂ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ତାଙ୍କ ଘରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments