ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ହିରୋଇନ ଙ୍କର ହେଲା ନିଧନ, ଶୋକରେ ବୁଡିଲା ପୁରା Bollywood

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଙ୍ଗୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁମିତା ସାନିଆଲଙ୍କ ରବିବାର 71 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସାନିଆଲ୍ ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ନାମ ମଞ୍ଜୁଲା ସାନିଆଲ୍ | କିନ୍ତୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ସୁମିତା ସାନିଆଲ ବଙ୍ଗାଳୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କଳାକାର, କିନ୍ତୁ ସେ କେତେକ ମନୋନୀତ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅବଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ନିମ୍ନଲିଖିତ ଅଟେ | ସୁମିତା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମ୍ପାଦକ ସୁବୋଧ ରୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ଏକ ପୁତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ସୁମିତା 40 ରୁ ଅଧିକ ବଙ୍ଗଳା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 1970 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାଗିନା ମହତୋରେ ଦିଲୀପ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସାଗିନା ମହତୋ ତାଙ୍କର ହିରୋ ଦିଲୀପ କୁମାର ଥିଲେ | “କୁହେଲି” ରେ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱଜିତ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ରୟଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରାଯାଇଥିଲା। ସୁମିତା ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଟେଲିଭିଜନ ସିରିଏଲ ଏବଂ ଆଶିର୍ବାଦ୍, ଗୁଡି, ମେରେ ଆପ୍ନେ ସପ୍ନା ଜେସା କୋଈ ଥିଏଟର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ |

ସାନଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆନନ୍ଦ’ (1971) ରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ହିରୋଇନ୍ ଥିଲେ | ଆନନ୍ଦ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ସହ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଫିଲ୍ମ ‘ଆନନ୍ଦ’ରେ ରେନୁ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସୁମିତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଫିଲ୍ମ ‘କୁହେଲି’ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ସହ-ତାରକା ବିଶ୍ୱଜିତ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ରୟ ରହିଥିଲେ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ସୁମିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅତୀତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁମିତା ସାନିଆଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ମୁଁ ଦୁଃଖିତ। ତାଙ୍କ ପରିବାର, ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ମୋର ଗଭୀର ସମବେଦନା। ”ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ବଙ୍ଗାଳୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କଳାକାରମାନେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ। ଅଭିନେତା ପ୍ରସଂଜିତ ଚାଟାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୁମିତା ସାନିଆଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି, ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁମିତା ସାନିଆଲଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ଖବର ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ଦୁଃଖିତ। ତାଙ୍କର ଆତ୍ମା ​​ଶାନ୍ତିରେ ରହୁ। ‘

Share Your Views In Comments Below

comments