ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ମହିଳାଙ୍କ ପେଟରେ ଛାଡି ଦେଲେ ତଉଲିଆ, ତାପରେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଯାହା ହେଲା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ…

ୟୁପିର ସୀତାପୁରର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅବହେଳା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ପେଟରେ ଏକ ଟାୱେଲ ଛାଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କ କଥା ଆଦ ଶୁଣିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପୁରା ମାମଲା ସୀତାପୁରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅଟେ | ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ଏକ ସନ୍ତାନ ହେବାର ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ସିଏମ୍ଏସ୍ ଡକ୍ଟର ସୁଷମା କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍ ତାଙ୍କର ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲେ।

ସହରର କାଜିଆରା ସୀତାପୁରର ବାସିନ୍ଦା ମହମ୍ମଦ ଫୈଜାନ ଅଖତର ଅନସାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅଞ୍ଜୁମ 5 ଜୁନ୍ 2020 ରେ ପ୍ରସବ ବେଦନା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ମହିଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେଲା, ସିଏମ୍ଏସ୍ ଡକ୍ଟର ସୁଷମା କର୍ଣ୍ଣୱାଲ ଏହି ଅପରେସନ୍ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଅପରେସନ୍ ପରେ ପତ୍ନୀ ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।

ଅଞ୍ଜୁମ୍ ଅପରେସନ୍ ପରେ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ବାନ୍ତି ଜାରି ରଖିଥିଲେ | ଅଞ୍ଜୁମ୍ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର କିଛି ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ବାନ୍ତି ପାଇଁ ଡାକ୍ତର ଔଷଧ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଘରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଘରକୁ ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅଞ୍ଜୁମଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଠିକ୍ ନଥିଲା ଏବଂ ପେଟ ବହୁତ କଠିନ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଦେଖି ସ୍ୱାମୀ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜାନ୍ ଅଖତର ଅନସାରୀ ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ନକୁ ନେଇଗଲେ। ପେଟରେ ଟାୱେଲ ରହିବା ସେ ସେଠାରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ |

ମହମ୍ମଦ ଫୈଜାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅପରେସନ୍ ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପେଟ ବହୁତ ଶକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପତ୍ନୀ ଔଷଧରୁ ଉପକୃତ ନ ହେବାରୁ ଲକ୍ଷ୍ନରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ, ସିଟି ସ୍କାନ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା। ଏହା ପରେ, ଲକ୍ଷ୍ମପୁରର ଡାକ୍ତର ଡକ୍ଟର ଜେ ଖାନ ତାଙ୍କୁ ଏମଆରଆଇ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏମଆରଆଇ ପେଟରେ କିଛି କଠିନ ବସ୍ତୁ ଦେଖାଇଲା | ଡାକ୍ତର ପୁନର୍ବାର ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅପରେସନ୍ ପରେ ପେଟରୁ ଟାୱେଲ ବାହାରିଲା |

ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଟାୱେଲ ଯୋଗୁଁ ପେଟରେ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରୋଗୀର ଜୀବନ ବିପଦରେ ଥିଲା | ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଅନ୍ତନଳୀ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ କାଟିବାକୁ ପଡିଲା | ତେବେ ଅଞ୍ଜୁମଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ଠିକ ଅଛି। ପ୍ରାୟ 4 ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସିଏମ୍ଏସ୍ ଡକ୍ଟର ସୁଷମା କର୍ଣ୍ଣୱାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ।

Share Your Views In Comments Below

comments