S, R ଓ P ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ଝିଅ ମାନଙ୍କର ଏହି ସତ୍ୟତା ଜାଣି ନଥିବେ ଆପଣ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ… ସବୁ ଭାବନ୍ତି କେହି ଆମକୁ…

ଏହି ଦୁନିଆରେ, ପୁଅ ହେଉ କି ଝିଅ, ସମସ୍ତଙ୍କର ନିଜର ଭିନ୍ନ ପ୍ରକୃତି ଅଛି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ସମାନ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଯାହାର ରାଶି ଅଛି, ସେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରକୃତିର | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏକ ରାଶିଫଳ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାମ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ତାଙ୍କର ରାଶିଫଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଆଧାରରେ ନିର୍ମିତ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବେଳେବେଳେ ପିତାମାତାମାନେ ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଅନୁଯାୟୀ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ନାମ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ କିଛି ପିଲାଙ୍କୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ନାମିତ କରାଯାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଯେପରି, ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ |

ତାହା ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ଆମର କର୍ମ ଆମ ନାମ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନାମ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଅନୁଯାଇ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କ’ଣ ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନାମ ଉପରେ କୌଣସି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେହି ଝିଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାର ନାମ ଇଂରାଜୀରେ P, R ଏବଂ S ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ହଁ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅକ୍ଷରଗୁଡ଼ିକରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ସୂଚନା ପଢିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କଥା ହେବା |

1.ପ୍ରକୃତି

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ନାମ ଇଂରାଜୀର ଏହି ତିନୋଟି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ସେହି ଝିଅଅମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହି ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧରେ ଅତି ଦ୍ରୁତ ଅଟନ୍ତି | ତଥାପି, ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ ସେମାନେ କଦାପି ବୃଥା କାହା ସହିତ ଲଢନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖନ୍ତି |

2. ବ୍ୟବହାର

ଏହି ଝିଅମାନେ ରୂପରେ ଅତି ସରଳ ଦେଖାଯାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବହୁତ ମଜାଳିଆ | ହଁ, ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ନାମର ଅଧିକାଂଶ ଝିଅମାନେ ପୁଅମାନଙ୍କ ପରି ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ତାହା ହେଉଛି, ସେମାନେ ପୁଅମାନଙ୍କ ପରି କୁଲ ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରି ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ବୋଧହୁଏ ଏହା ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ବନ୍ଧୁ ପୁଅ | ତେବେ ଏହି ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଦିବାରେ ଏକ ନମ୍ବର ଅଟନ୍ତି |

3. ପ୍ରେମ ପ୍ରତି ଆଚରଣ

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କର ପ୍ରେମରେ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ | ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କେବେବି ପ୍ରେମ ମାନିବେ ନାହିଁ | ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ନାମର ବହୁତ କମ୍ ଝିଅ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ତଥାପି, ଯଦିଓ ସେମାନେ କାହା ସହିତ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତଥାପି ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ସାରା ଜୀବନ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ରୁହନ୍ତି |

ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ତିନୋଟି ଅକ୍ଷରର ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟର କଥା କହି ଦିଅନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଏହା ବହୁତ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଯିବ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତିନୋଟି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମେ ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିବା ସୂଚନା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକ୍ ଅଟେ |

Share Your Views In Comments Below

comments