ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଆସିଲା ବହୁତ ବଡ ଖରାପ ଖବର, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ଆଉ…

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏକ ଝଟକା ପାଇଥିଲେ। ଯଦି ଏହି ଖବରକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ତେବେ ଦଳର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଅନୁଭାଭୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିପାରନ୍ତି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପିତା ହେବାକୁ ଥିବା ବିରାଟ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଭାରତ ଫେରିଯିବେ ଏବଂ ଯଦି ରୋହିତ ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନେକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବ।

ବାସ୍ତବରେ ରୋହିତ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। କିଛି ଫାଇନାଲ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚରୁ ‘ହିଟମ୍ୟାନ୍’ଙ୍କୁ ହଟାଯାଇଥିବାବେଳେ ଲୁମ୍ବୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଝିରୁ ଓହରିଯିବାକୁ ପଡିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ବେଙ୍ଗଲୁରୁସ୍ଥିତ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ଦୁହେଁ ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଆଉ କିଛି କହୁଛି ।

ଉଭୟ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଫିଟ୍ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | NCA ର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଦଳ ପରିଚାଳନା, ଚୟନ ଏବଂ ବିସିସିଆଇକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ରିପୋର୍ଟ ଏତେ ଉତ୍ସାହଜନକ ନୁହେଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଅବଧି ଶୀଘ୍ର କରାଯାଇପାରିବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ରୋହିତ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଆସନ୍ତା ଚାରି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଉଭୟ ଖେଳାଳି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାହାରି ପାରିବେ। । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଡାରୁସାଲରେ କ୍ୱାଣ୍ଟିନ୍ ନିୟମ କଠୋର ଅଟେ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ, ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି 14 ଦିନ ପାଇଁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟିନରେ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 17 ଡିସେମ୍ବରରୁ ଖେଳାଯିବ |

ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଜରୁରୀ ଯେ ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଭୟଙ୍କୁ ଟିମ ରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହେବାର ସର୍ତ୍ତ ରଖାଯାଇଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments