ବଡ ବଡ ଷ୍ଟାର ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଇଶାରାରେ ନଚାଉଥିବା ଏହି ବଡ ହସ୍ତୀଙ୍କର ଏବେ ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା… ଦେଖିଲେ କହିବେ ସମୟ ବଡ ବଳବାନ

କୁହାଯାଏ ଯେ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇବା କଦାପି ବିଳମ୍ବ ହୁଏ ନାହିଁ ଏବଂ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ଷଣିକ ମଧ୍ୟରେ ଧନୀ କିମ୍ବା ଗରିବ ହୋଇଯାଏ | ଭାଗ୍ୟରୁ କେହି ଆଗରେ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଭାଗ୍ୟରେ ଯାହା ଲେଖା ହୋଇଛି ତାହା କେହି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ରାମବୃକ୍ଷ ଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି| ଯିଏ ଆଜିକାଲି ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି | ରାମବୃକ୍ଷ ଅନେକ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଆଜମଗଡ, ୟୁପିରେ ଏକ ଠେଲା ଲଗାନ୍ତି ଏବଂ ପନିପରିବା ବିକ୍ରି କରି ପରିବାରକୁ ଚଳାଉଛନ୍ତି | ରାମବୃକ୍ଷଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ କେହି ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ସେ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ |

ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଅଭିନେତାମାନେ ରାମଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ପନିପରିବା ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ରାମ ତାଙ୍କ ଜୀବନର କାହାଣୀ କହିଥିଲେ, ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହେ, କିନ୍ତୁ ମୋର ବୁକଲେଟ୍ ହାଉସ୍ ଆଜମଗଡରେ ଅଛି | ହୋଲି ସମୟରେ, ମୁଁ ମୋ ପରିବାର ସହିତ ଆଜମଗଡକୁ ଆସିଥିଲି ଏବଂ କିଛି ଦିନ ପରେ ତାଲା ପଡିଥିଲା ​​| ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମୁଁ ଏଠାରେ ଅଟକି ଗଲି | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ପନିପରିବା ବିକ୍ରୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପଡିଲା।

40 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରାମଙ୍କ ପିତା ପନିପରିବା ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିଲେ। 2002 ରେ ସେହି ସମୟରେ ସେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଶାହନାୱାଜ ଖାନଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ। ଏଠାକୁ ଆସିବା ପରେ ସେ ଲାଇଟ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଟିଭି ଉତ୍ପାଦନରେ ଚାକିରି ପାଇଲେ | ପରେ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବିଭାଗ ସହିତ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ସେ ଅନେକ ସିରିଏଲ ପ୍ରଡକ୍ସନରେ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଭଲ ରୋଜଗାର କରିବା ପରେ ସେ ଏକ କୋଠରୀ ଫ୍ଲାଟ ମଧ୍ୟ କିଣିଥିଲେ |

ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ରାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସହଜରେ ପ୍ରତି ମାସରେ 1.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମଝିରେ ଲକଡାଉନ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଭାଙ୍ଗିଗଲା| ଏଥିସହିତ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ସେ କେଉଁ ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବାଲିକା ବଧୂ ର ପଚାଶରୁ ଅଧିକ ଏପିସୋଡରେ ୟୁନିଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁଁ ଇସଃ ପ୍ୟାର କୋ କ୍ୟା ନାମ ଡୁନ, କୁଛ ତୋ ଲୋଗ କହେଁଗେ, ହାମାର ସୌତନ ହାମାର ସାହେଲି, ଝଟପଟ ଚାଟପଟ, ସଲାମ ଜିନ୍ଦେଗୀ, ହାମାରି ଦେଓରାନି, ଥୋଡି ଖୁସୀ ଥୋଡା ଗୁମ୍, ପୁରବ ପଶ୍ଚିମ, କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାରମାନଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରଣଦୀପ ହୁଡା, ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଭଳି ଷ୍ଟାରଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସହାୟକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି।

20 ହଜାର ରୋଜଗାର ହେଉଛି

ତାଙ୍କ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମୁଁ ଭୋଜପୁରୀ ଏବଂ ଏକ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଠିକ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଯିବି | ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ପନିପରିବା କାମରେ 20 ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛି | ମୁମ୍ବାଇ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ଏହା କରିଥିଲି | କୌଣସି କାମ ଛୋଟ କିମ୍ବା ବଡ ନୁହେଁ | ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖୁସି ଅଟେ | ତାଙ୍କ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ଯିଏ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର |

Share Your Views In Comments Below

comments