ବଡ ଘର ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ କରିଲେ ନା ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ, ଏହା ପରେ ଯାହା ହେଲା ଜାଣିଲା ପରେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ ଆପଣ

ଜିଗୋଲୋ ଶବ୍ଦ ଆଜିକାଲି କାହା ପାଇଁ ନୂଆ ନୁହେଁ | କାରଣ, ଏହି ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ଖବର ପତ୍ରିକା ରେ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଏ କିମ୍ବା ଶୁଣାଯାଏ | ଏଥି ସହିତ ନୋଏଡା ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବଡ ଠକେଇର ଖୁଲାସା କରିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆରରେ ଜିଗୋଲୋ ସେବା ତଥା ଶରୀର ବାଣିଜ୍ୟ ନାମରେ ଠକେଇ ଚାଲିଛି। ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା | ଯେଉଁଠାରେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହରେ ଅନେକ ଯୁବକ ଜିଗୋଲୋ ତିଆରି ନାମରେ ଠକିଥିଲେ | ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସକ୍ରିୟ ଅଛି ଯାହା ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ପରିବାରର ମହିଳାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ଖବରକାଗଜରେ ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବେ ଏବଂ ଜିଗୋ ହେବାକୁ ଅଫର୍ କରିବେ। ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ, ସେମାନେ ପଞ୍ଜୀକରଣ ନାମରେ ହଜାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି | ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗିଗୋଲୋ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା ସମେତ ଏନସିଆରର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛି। ଏହି ଲୋକମାନେ ଅନଲାଇନରେ ଚାକିରୀ ଖୋଜୁଥିବା ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଲୋଭରେ ଆକର୍ଷିତ କରନ୍ତି |

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ନାମରେ ଆସୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଥରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ, ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନେ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି | ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହେବା ମାତ୍ରେ ସେମାନେ ପୀଡିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଅବରୋଧ କରନ୍ତି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଏସପି ଦେହତ କୁମାର ରନବିଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ ଏଭଳି ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ନାମରେ ପୋଲିସକୁ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ଲଜ୍ଜା ହେତୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ନୁହଁନ୍ତି | ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏନସିଆରର ଏହି କଳା ବ୍ୟବସାୟ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments