ବାହାଘର ନ ହେବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲା ଯୁବତୀ, ତାପରେ Police ବାବୁ ତାଙ୍କ ଯାହା କରିଲେ, ଏବେ ପୁରା ଦେଶ କରୁଛି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ପ୍ରକୃତରେ କାହାକୁ ଭଲପାଉ ଏବଂ କୌଣସି କାରଣରୁ ଆମେ ତାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରି ନ ପାରୁ, ସେତେବେଳେ ଆମର ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ | ମଣିଷ ଦିପ୍ରେସନକୁ ଚାଲିଯାଏ | କେତେକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀର ଗୋବିନ୍ଦପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା 24 ବର୍ଷୀୟ ବର୍ଷା ଧିମାନଙ୍କ ସହ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ବର୍ଷା ସନ୍ନି ନାମକ ଏକ ପିଲାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଉଭୟ ଗତ 3 ବର୍ଷ ଧରି ସିରିଅସ୍ ସଂପର୍କରେ ଥିଲେ | ତେବେ କୌଣସି ଭୁଲ ବୁଝାମଣାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ବିବାହର କଥା କଠିନ ହେଲା। ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବର୍ଷା ନିଜର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମୀକୁ ବିବାହ କରି ନ ଥିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ନିଜକୁ ଆହତ କରିଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ଭଗବାନ ଭାବରେ ପ୍ରକଟ ହେଲେ । ସେମାନେ କେବଳ ଉଭୟ ଦମ୍ପତିଙ୍କ କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବୁଝାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ କନ୍ୟାଦାନ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହଁ ଗିଫ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଲା।

ବାସ୍ତବରେ, 3 ଅକ୍ଟୋବରରେ, ଗୋବିନ୍ଦପୁରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ କଲ ଦ୍ୱାରା PCR କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ, ବିବାହ ନ ହେବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ବର୍ଷା ଧିମାନ ନାମକ ଜଣେ ନିଜକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି | ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନେ ଝିଅର ପାର୍ଶ୍ୱ ଜାଣିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି କହିଲା ଯେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ଆମର ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବିବାହ ବାତିଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲା। ସେ ଦମ୍ପତି ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଡକାଇ ବୁଝାଇଥିଲେ। ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତେ ରାଜି ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଲେ |

ଏହି ଦମ୍ପତି 5 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଆର୍ଯ୍ୟ ସମାଜ ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ସେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସେଠାରେ ଝିଅକୁ କନ୍ୟାଦାନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଉପହାର ମଧ୍ୟ ଦେଇ ସେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଚାରିଆଡେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଦିଲ୍ଲୀର କଲକଜୀ ନିବାସୀ କୌଶଲ ଏବଂ ପୂଜା ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଚାଲିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଏହି ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଯ୍ୟ ସମାଜ ମନ୍ଦିରରେ ହୋଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କନ୍ୟା ଯିବା ସମୟରେ କାଲକାଜୀ SHO ଏକ ଜିପ୍ସିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments