ବାହା ହେବା ପାଇଁ ସ୍ତ୍ରୀ ଠାରୁ ଲୁଚାଇ ଦେଲେ ନିଜର ଚନ୍ଦା ପଣ କଥା, ଯେତେବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀ ଜାଣି ଦେଲା ସତ, ତାପରେ କରିଦେଲେ ଏମିତି କାଣ୍ଡ… ପୁରା ସହର କରୁଛି ଛି ଛି

ଭୁଲ ଖାଇବା, ପ୍ରଦୂଷଣ ଏବଂ ରାସାୟନିକ ସମୃଦ୍ଧ ଦ୍ରବ୍ୟର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ପୁରୁଷମାନେ ଅକାଳରେ ଚନ୍ଦା ହୋଇଯାଆନ୍ତି | ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଅନେକ ପୁରୁଷ ସେମାନଙ୍କର ଚନ୍ଦାପଣ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ୱିଗ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଆଜିକାଲି, ଏହିପରି ଅନେକ ଉନ୍ନତ ୱିଗ୍ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନକଲି ବାଳକୁ ଆପଣ ଚିହ୍ନଟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଯଦି ଜଣେ ପୁରୁଷ ଚନ୍ଦା ତେବେ ତାଙ୍କ ବିବାହରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଅଛି | ସେଥିପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ବର୍ତ୍ତମାନ ୱିଗ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତି |

ତଥାପି, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ କାହାକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛ, ତାଙ୍କୁ ଧୋକାରେ ରଖିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ନିଜ ୱିଗ୍ ବିଷୟରେ କହିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇର ମିରା ରୋଡରେ ରହୁଥିବା 29 ବର୍ଷୀୟ ମହମ୍ମଦ ମୁର୍ତାଜା ସୟଦଙ୍କ ପରି ହେବେ | ବାସ୍ତବରେ ତାଙ୍କର 27 ବର୍ଷୀୟ ପତ୍ନୀ ଏହି ମାମଲା ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଉପରେ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚନ୍ଦାପଣ ବିଷୟ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ। ୱିଗ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କହି ନଥିଲେ।

ଏବେ କ୍ରୋଧିତ ପତ୍ନୀ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ନୟା ନାଗର ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ନୟା ନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ବରିଷ୍ଠ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର କୈଲାଶ ବାରଭେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଜଣେ CA ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ମହିଳା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଚନ୍ଦା ଏବଂ ୱିଗ୍ ପିନ୍ଧନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଆଗରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବାଳ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ନ ଦେଇ ସେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ଥାନୀୟ ନ୍ୟୁଜ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ କଲ୍ ବିବରଣୀ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅସ୍ୱାଭାବିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସିନିୟର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର କୈଲାଶ ବାରଭେଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିସି ଧାରା 498, 377, 406, 500 ଏବଂ ଆଇଟି ଆକ୍ଟ 66 ଏବଂ 66 (ଗ) ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କ’ଣ?

Share Your Views In Comments Below

comments