ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ODI ଓ T-20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ହେଲା ଘୋଷଣା, ଏହି ଧୂଁଆଦାର ବ୍ୟାଟ୍ସ-ମ୍ୟାନ ଦଳରୁ ପଡିଲେ ବାଦ, ଏ ହେଲେ ଦଳର ନୁଆ ଉପ-ଅଧିନାୟକ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ ଯାହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ 17 ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯିବ | ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ତିନିଟି ମ୍ୟାଛ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ | ଗୋଟିଏ ଦିନିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ବୋଧହୁଏ 26, 28 ଏବଂ 30 ନଭେମ୍ବରରେ ବ୍ରିସବେନ୍ରେ ଖେଳାଯିବ, 4, 6 ଏବଂ 8 ଡିସେମ୍ବରରେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତର ODI ଓ ଟି -20 ଦଳର ହେଲା ଘୋଷଣା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତର ODI ଏବଂ ଟି -20 ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଉଭୟ ODI ଏବଂ ଟି -20 ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି ।

ଭାରତର ODI ଏବଂ ଟି -20 ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ହାତରେ ଥିବାବେଳେ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭାରତର ନୂଆ ODI ଏବଂ ଟି -20 ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି।

କେକେଆର୍ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଟି -20 ଦଳରେ ଏକ ନୂଆ ଚେହେରା ଭାବେ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଟି -20 ଦଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ଭାରତର ODI ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି।

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଦୀପକ ଚହର ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଟି -20 ରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା |

ଉଭୟ ODI ଏବଂ ଟି -20 ଦଳରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ଟି -20 ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ଏହିପରି ଭାରତର ଟି -20 ଦଳ

ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାୱନ, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଦୀପକ ଚହର, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ |

ଏହିପରି ଭାରତର ODI ଦଳ
ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର |

Share Your Views In Comments Below

comments