ବଲିଉଡର ଏହି 8ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ ଅଭିନୟ କରିବା ସହ କରିଥାନ୍ତି ଏମିତି କାମ, ଦୀପିକା ଙ୍କ ଠାରୁ ଶିଳ୍ପା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରନ୍ତି ଏମିତି ସାଇଡ ବିଜିନେସ

ଆମର ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଛନ୍ତି, ଆମ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିଜିନେସ ବିଷୟକୁ ନେଇ ସମ୍ବାଦରେ ମଧ୍ୟ ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ଅଭିନୟ ତଥା ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ

ବଲିଉଡର ଏକ ନମ୍ବର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କୁ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଦୀପିକା ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଏକ ବଡ଼ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିକଟରେ ଦୀପିକା ଅଭିନୟ ସହିତ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ଦୀପିକା ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିକ୍ ପାର୍ଟନରସିପ୍ ଅଧୀନରେ FMCG ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏପିଗାମିଆରେ ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୀପିକା ଇ-ଟ୍ୟାକ୍ସି ବ୍ଲୁ ସ୍ମାର୍ଟ ନାମକ ଏକ କ୍ୟାବ ସେବାରେ ପ୍ରାୟ 21 କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୀପିକା ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଭଲ ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ।

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଭଲ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଆଲିଆ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ଆଲିଆ ବିଉଟି ପ୍ରଡକ୍ସନ ଇ-କମର୍ସ ୱେବସାଇଟ୍ ନାଇକା ସହିତ ଏକ ବଡ଼ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | କେତେ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ହୋଇଛି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ 2020 ରେ ନାଇକ୍ 100 ମିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ ଭଳି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ ମଧ୍ୟ ବିଉଟି ପ୍ରଡକ୍ଟ ଇ-କମର୍ସ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନାଇକରେ ବହୁ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ମଧ୍ୟ ନିକଟରେ ନିଜର ବିଉଟି ଲାଇନ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି।

କାଜଲ ଅଗ୍ରୱାଲ

ବଲିଉଡ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣର ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜଲ ଅଗ୍ରୱାଲ ଯିଏକି ନିକଟରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିବାହ ପରେ ଗୃହିଣୀ ହେବା ପରେ କାଜଲ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ କାଜଲ ଅଗ୍ରୱାଲ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଓକି ଗେମିଙ୍ଗରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ

ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ଅଭିନୟ କରିବା ସହିତ ଗତ ବର୍ଷ ଵୃନ୍ଦାକେ ସହ ନିବେଶକ ଭାବରେ ଆମ୍ବିରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ମଲାଇକା ଆରୋରା

ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଲାଇକା ଆରୋରା ମଧ୍ୟ ନିଜର ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଭାରତୀୟ ଯୋଗ ଫିଟନେସ୍ ଚେନ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ସର୍ଭିସରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବହୁତ ସଫଳ ଭାବରେ ଚାଲିଛି।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା

ବଲିଉଡର ଦେଶୀ ଗାର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଅଭିନୟ ବ୍ୟତୀତ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ସେ ସୋସିଆଲ୍ ନେଟୱାର୍କିଂ ଏବଂ ରେଟିଂ ଆପ୍ ବମ୍ବେରେ 2018 ରେ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଏହା ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା।

ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ନିକଟରେ ଶିଳ୍ପା FMCG ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ମମର୍ଥରେ 1.6 କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments