ବଲିଉଡକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ବଡ ଝଟକା, ଏହି ଜଣାଶୁଣା ହସ୍ତୀଙ୍କର ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଦୁଃଖରେ ବୁଡ଼ିଲା ପୁରା Bollywood…

ବନ୍ଧୁଗଣ, କରୋନା ମହାମାରୀ ଆମ ଶିଳ୍ପର ଅନେକ ଅଗ୍ରଣୀ କଳାକାରଙ୍କୁ ଲୁଟି ନେଇଛି, ଏହି ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି, ଏହି ରୋଗ ଔଷଧ କରିବାର କୌଣସି ଦେଶ ରିପୋର୍ଟ କରି ନାହାଁନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଦେଶର ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ସମୟ ସମୟରେ ଅଭିଯାନ ଚଳାଉଛନ୍ତି, ଯାହାଫଳରେ ଦେଶ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ, ବନ୍ଧୁଗଣ, ଏହି ସମୟ ସମସ୍ତ ଦେଶ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର। ବନ୍ଧୁଗଣ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଆମର ବଲିଉଡରୁ ଖରାପ ଖବର ପାଇଛୁ | ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଦର୍ଶନ ରତନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସେ କୋଭିଡ -19 ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

ବଲିଉଡର ଅନେକ ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହି ଶୋକରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତେ ଏହି ଦୁଃଖ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ନିଜର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଉଛନ୍ତି, ସେ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଶାନ୍ତ ପ୍ରକୃତି, ସ୍ୱଚ୍ଛ ହୃଦୟ, ସର୍ବଦା ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମତା ପାଇଁ ସେ ଜଣାଶୁଣା | ଶେଖର କପୁର ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ରତନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଶେଖର ସୁମନ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- କରୋନା ହେତୁ ମୋର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ସୁଦର୍ଶନ ରତନଙ୍କୁ ହରାଇଲି। ସେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ସହ ମୋର ଦ୍ୱିତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ। ଖରାପ ଦିନରେ ସେ ହାରିଗଲେ | ଗରିବ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସଚ୍ଚୋଟ ଥିଲେ | ଆମେ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲୁ | ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ କଲ କରି ଥାଉ ଏବଂ ଅନେକ ସମୟରେ ଘରେ ଭେଟୁ | ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁ ଭଗବାନ ତୁମର ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ଦିଅନ୍ତୁ |

ସୁଦର୍ଶନ ରତନ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ଶେଖର ସୁମନଙ୍କ ସହ ହତ୍ୟା (1986) ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ। ସେ 1996 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ହାହାକାର’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀ ଲେଖିଥିଲେ। ସେ ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସୁଧୀର ପାଣ୍ଡେ, ଶାଫି ସଚ୍ଚୋଟ, ନୀଲିମା ଆଜିମ ଏବଂ ଜନି ଲିଭର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments