ଚିଠି ସହ ଛୋଟ ଛୁଆକୁ ବେଗରେ ପୁରେଇ ଛାଡି ଦେଇଗଲା ବାପା, ଚିଠିରେ ଲେଖିଲା ଏମିତି କଥା ପଢିକି ସମସ୍ତେ ହେଇଗଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଥୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଆମେଥୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ଏକ ଶିଶୁ ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ଅଛି ଏବଂ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତି ତାକୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଥିର ମୁନ୍ସିଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳର ତ୍ରିଲୋକପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଏକ ବ୍ୟାଗରେ ଏକ ଶିଶୁକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ବ୍ୟାଗରୁ କାନ୍ଦିବାର ଶବ୍ଦ ଆସିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସେଠାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ଏକ 5 ମାସର ଶିଶୁ, କିଛି ଶୀତ ବସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବ୍ୟାଗରେ 5000 ଟଙ୍କା ଥିବା ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ଅଛି। ଏହା ସହିତ ଏକ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଶିଶୁର ପିତା ଏହି ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ସୂଚନା ପୋଲିସ କୁ ମିଳିଲା ରାକେଶ କୁମାର ସରୋଜ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭର ଉମେଶ ଦୁବେ କୋଟୱାଲୀ ମୁନ୍ସିଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳର ତ୍ରିଲୋକପୁର ଆନନ୍ଦ ଓଜାଙ୍କ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ତ୍ରିଲୋକପୁରର ପୁରଭା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ବ୍ୟାଗ ଛାଡିଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଏହି ବ୍ୟାଗଟିକୁ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଖୋଲିଲା, ପିଲା ସହିତ, କିଛି ଗରମ ପୋଷାକ, ଔଷଧ, 5000 ଟଙ୍କା ସହିତ ଏକ ଚିଠି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଏହି ଚିଠିରେ ପିତା ପିଲାଟିକୁ ପାଳିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମାସକୁ 5000 ଟଙ୍କା ଦେବା ବିଷୟରେ ଲେଖିଥିଲେ।

ଚିଠିରେ ଏହି କଥା ଲେଖିଥିଲେ

ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ବ୍ୟାଗରେ ଛାଡି ଦେଇଥିବା ପିତା ମଧ୍ୟ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ଏହା ମୋର ପୁଅ। ମୁଁ ଏହାକୁ 6-7 ମାସ ପାଇଁ ତୁମ ପାଖରେ ଛାଡିଦେଉଛି | ଆମେ ତୁମ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି ଶୁଣିଛୁ, ତେଣୁ ମୁଁ ମୋ ପିଲାକୁ ତୁମ ପାଖରେ ରଖ| ମୁଁ 5000 ଟଙ୍କା ତୁମକୁ ଟଙ୍କା ଦେବି | ମୁଁ ତୁମକୁ ଅନୁରୋଧ କରେ ତୁମେ ଏହି ଶିଶୁର ଯତ୍ନ ନିଅ | ମୋର କିଛି ଅସହାୟତା ଅଛି | ଏହି ଶିଶୁର କୌଣସି ମାତା ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ମୋ ପରିବାରରେ ବିପଦ ଅଛି | ତେଣୁ ଏହାକୁ ଛଅ-ସାତ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ, ମୁଁ ତୁମକୁ ଭେଟିବି ଏବଂ ମୋର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନେଇଯିବି | କାହାକୁ କୁହ ନାହିଁ ଯେ ପିଲା ତୁମକୁ ଛାଡି ଦେଇଛି | ନଚେତ୍ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା ପଡିବ ଯାହା ମୋ ପାଇଁ ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ, ଏହି ପିଲା ତୁମର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କର, ଯାହାର ପତ୍ନୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ କୋମାରେ ଅଛନ୍ତି |

ଏହି ଚିଠିରେ ଆହୁରି ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ “ଯଦି ତୁମେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଚାହୁଁଛ, ତୁମେ ମୋତେ କହିବ | ମୁଁ ଅଧିକ ଦେବି | କେବଳ ଶିଶୁକୁ ରଖ | ଏଥିପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବାକୁ ଭୟ କର ନାହିଁ | ଯଦି ଭଗବାନ କିଛି ନକରନ୍ତି ତେବେ ମୁଁ ତୁମକୁ ଦୋଷ ଦେବି ନାହିଁ | ମୋର ତୁମ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି। ”

ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲା, ପୋଲିସ ଏହି ନବଜାତ ଶିଶୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହା କାହାର ପିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ପୋଲିସ ନିୟୋଜିତ ଅଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments