27 ବର୍ଷ ପରେ ଆଜି ଏତେ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ସିରିଏଲ ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଳାକାର ମାନେ, ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଚିହ୍ନି ପରିବେ ନାହିଁ

‘ରାମାୟଣ’ ପରେ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ଆଉ ଏକ ସିରିଏଲ ‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରସାରିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯେହେତୁ ‘ରାମାୟଣ’ ଏବଂ ‘ମହାଭାରତ’ ଦେଖାଯାଉଥିଲା, ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପୁନର୍ବାର ‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ ଦେଖାଇବାକୁ ଦାବି କରୁଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଚ୍ୟାନେଲ ଏହାକୁ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ସିରିଏଲ କେବେ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁହାଯାଇ ନାହିଁ | ‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ ପ୍ରଥମେ 1993 ରୁ 1996 ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା | ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଏହା ପ୍ରସାରିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜିକାଲି ‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ର ଅଭିନେତାମାନେ କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କିପରି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି, ତାହା ଆଜି ଆମେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିବା |

ସର୍ବଦମନ ଡି ବାନାର୍ଜୀ କୃଷ୍ଣଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସର୍ବଦମନ ବାନାର୍ଜୀ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସହିତ ଅପାର ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ସର୍ବଦମନ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଋଷିକେଶରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଶିଖାନ୍ତି | ଏଥିସହ ସେ ଶିଶୁ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ଏକ ଏନଜିଓକୁ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି |

‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ରେ ହିମେଶ ରେଶମିଆଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନିଆ କପୁର ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ସେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଶୋ’ରେ ତାଙ୍କର କେବଳ ଏକ ଛୋଟ ଭୂମିକା ଥିଲା | ସୋନିଆ ଅନେକ ସିରିଏଲ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚଳଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି।

ପିଙ୍କି ପାରିକ୍ ଏହି ସିରିଜରେ ଋକ୍ମଣୀ, ଯମୁନା, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଦୁର୍ଗା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ପିଙ୍କି ଅନେକ ଗୁଜୁରାଟୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଜୁରାଟ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି।

‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଯୌବନ ଅବସ୍ଥାର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନେତା ସ୍ୱପ୍ନିଲ ଯୋଶୀ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ‘ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ’ରେ କାମ କରିବା ପରେ ସ୍ୱପ୍ନିଲଙ୍କ ଜୀବନ ରାତାରାତି ବଦଳିଗଲା। ଲୋକମାନେ କୁଆଡେ, ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱପ୍ନିଲ ଅନେକ ସିରିଏଲ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି | ସେ ‘ଦିଲ୍ ୱିଲ୍ ପ୍ୟାର୍ ଭାୟର୍’, ‘ହାଡ୍ କର ଡି’, ‘ଭବୀ’, ‘ଦେଶ ମେନ୍ ନିକ୍ଲା ହୋଗା ଚାନ୍ଦ’ ଏବଂ ‘ହେରେ କାଞ୍ଚ କା ଚୁଡ଼ିଆଁ’ ଭଳି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ମରାଠୀ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ସ୍ୱପ୍ନିଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ନାମ |

ଏହି ସିରିଏଲରେ ଶିବ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ବିଜୟ କବିଶଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ବିଜୟ କବିଶ ‘ରାମାୟଣ’ରେ ମଧ୍ୟ ଶିବ ହୋଇଥିଲେ। ବିଜୟ କବିଶ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କବିଶ ‘ଅରମାନ’, ‘ଫୁଲ’ ଏବଂ ‘ସଲମା’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କୌଣସି ସିରିଏଲ କିମ୍ବା ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ଯଶୋଦା ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦାମିନୀ କାନୱାଲ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଏଲରେ ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା | ଦାମିନୀ ‘କ୍ରାଇମ ପାଟ୍ରୋଲ’ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments