44 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି କୁଆଁରୀ ଅଛନ୍ତି କରୀନା କପୁରଙ୍କ ନଣନ୍ଦ, ସୁନ୍ଦରତା ଆଗରେ ଫେଲ ମାରିବେ ବଡ ବଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଫୋଟୋ ଦେଖି ଆପଣ ବି ହେଇଯିବେ ଦିୱାନା

ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ସୋହା ଅଲି ଖାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, ଯିଏ ନିଜେ ଜଣେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ସୈଫଙ୍କର ଆଉ ଜଣେ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି, ହଁ, ସୈଫଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଭଉଣୀ। ସବା ଅଲି ଖାନ ତାଙ୍କ ନାମ, ସେ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସେ ନିଜ ପରିବାରର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସବା ଅଲି ଖାନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ 2700 କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ।

44 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସବା ଅଲି ଖାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ କୁୱାରୀ ଅଟନ୍ତି, ଏହି ସମୟରେ ସେ ଜଣେ ବିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଲେଡି ଭାବରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ଅଳଙ୍କାର ଡିଜାଇନର୍ ଏବଂ ହୀରା ଶୃଙ୍ଖଳା ଆରମ୍ଭ କରିବାର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ କରୀନାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ନଣନ୍ଦ ଅର୍ଥାତ୍ ସବା ଅଲି ଖାନ୍ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ରେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ |

ଏଥି ସହିତ, ସବା ଔକାଫ୍-ଏ-ଶାହିର ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ସେ ପାଟାଉଡି ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତିର ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ମିଶ୍ରଣ ଚୁକ୍ତିରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ଔକାଫ୍-ଏ-ଶାହି ନବାବ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ଏକ ସ୍ୱାଧୀନ ସଂସ୍ଥା, ଯାହା ଉପରେ ବୋର୍ଡର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ |

କରୀନା କପୁର ଖାନ ଏବଂ ସବାଙ୍କର ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧନ ଅଛି | ଥରେ କରୀନାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ସୈଫ ଅଲି ଖାନ ସବାଙ୍କୁ ଏକ ହୀରା ସେଟ୍ ଡିଜାଇନ୍ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ସବା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଳଙ୍କାର ଡିଜାଇନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ତାଙ୍କ ମାଙ୍କଠାରୁ ଆସିଛି କାରଣ ତାଙ୍କ ମା ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋର ବହୁତ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଅଟନ୍ତି। ସବା କୁହନ୍ତି “ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ମୁଁ ମୋର ଅଳଙ୍କାର ଡିଜାଇନ୍ କରେ” |

ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୈଫ ଅଲି ଖାନ ପିଲାବେଳେ ବହୁତ ଦୁଷ୍ଟ ଥିଲେ, ସୋହା ଅଧ୍ୟୟନରେ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲେ। ସବା ସେଠାରେ ବହୁତ ସୃଜନଶୀଳ ଥିଲେ | ସବା କେବଳ ପରିବାରର ବ୍ୟବସାୟ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments