62 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି କୁଁଆରା ଅଛନ୍ତି ଟିଭି ସିରିଏଲର ‘Shaktiman’, ନିଜେ କହିଲେ କାହିଁକି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରି ନାହାଁନ୍ତି ବିବାହ…

‘ଶକ୍ତିମାନ’ ଭାବେ ବିଖ୍ୟାତ ହୋଇଥିବା ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା ଉଭୟ ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ମହାଭାରତରେ ‘ଭୀଷ୍ମ ପିତାମହ’ର ଭୂମିକାରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା, 12 ଜୁନ୍ 1958 ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ 62 ବର୍ଷ | ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଛି | ସେ ଜୀବନରେ ଉଭୟ ନାମ ଏବଂ ଅର୍ଥ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି | ସେ ମଧ୍ୟ ରୂପରେ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମନରେ ଉଠିଥାଏ, କେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ଅବିବାହିତ ଥିଲେ |

ବାସ୍ତବରେ ମୁକେଶ ତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି କଥା ହୋଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ବିବାହ କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥାଏ ଯାହାର ଭାଗ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଥାଏ | ମୋର ଅତ୍ୟଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଅନେକ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା |

କିଛି ଲୋକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାଭାରତରେ ସେ ଭୀଷ୍ମ ରୂପେ ଅଭିନୟ କରିଥିବାରୁ ମୁକେଶ ବିବାହ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଏ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ମୁକେଶ କହିଥିଲେ – ମୁଁ ଭୀଷ୍ମ ଙ୍କ ଆଦର୍ଶକୁ ସମ୍ମାନ କରେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏତେ ମହାନ ନୁହେଁ ଯେ ଭୀଷ୍ମ ପିତାମହ ହୋଇପାରିବି। ବିବାହରେ ମୋର କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ। ମୁଁ ଏହାର ବିରୋଧ ନୁହେଁ। ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ମୁଁ କେବେ ବିବାହ କରିବି ନାହିଁ ବୋଲି ଏକ ଶପଥ ନେଇଛି। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ବିବାହ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଯାହାର ଭାଗ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି |

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି – ବିବାହ ହେଉଛି ଦୁଇ ଆତ୍ମାର ମିଳନ | ଏହି ଯୋଡି ଉପର ଵାଲା ବନାଏ | ନିଜ ଭାଗ୍ୟ ହେତୁ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ ଭେଟନ୍ତି | ଯଦି ମୋତେ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ତାହା ଘଟିବ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଝିଅ ମୋ ପାଇଁ ଜନ୍ମ ହୋଇ ନାହିଁ ଏବଂ ବିବାହ ମୋର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେଟର୍ | ମୋର ପତ୍ନୀ ନାହାଁନ୍ତି |

ଏହା କହିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା ତାଙ୍କ ଅପାରଗ ବକ୍ତବ୍ୟ ବିଷୟରେ ପ୍ରାୟତ ଆଲୋଚନାରେ ଥାଆନ୍ତି | ସେ ହୃଦୟରୁ କଥା ହୁଅନ୍ତି | ଅତୀତରେ ଅନେକ ତାରକାଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ, କପିଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ଶୋ’ରେ ‘ମହାଭାରତ’ର ପୁରା କାଷ୍ଟ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମୁକେଶ ଆସି ନଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments