85 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଜେଜେମା ନିଜର ସବୁ ଜମି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ, ଏହା ପଛର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ତହସିଲ ଯାଇ ଓକିଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଜମି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ଏହା ଶୁଣି ଓକିଲ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ଅନେକ ଲୋକ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଶୁଣିନଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜମି ଦେବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ।

ବୁଧବାର ଦିନ 85 ବର୍ଷର ବିଟନ ଦେବୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନ୍ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ତହସିଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ମହିଳା ତହସିଲ ଭିତ୍ତିକ ଆଡଭୋକେଟ କୃଷ୍ଣପ୍ରତାପ ସିଂଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ତାଙ୍କୁ ଜମି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବିଟାନ ଦେବୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏହା ଶୁଣି ଆଡଭୋକେଟ୍ କୃଷ୍ଣପ୍ରପ୍ର ସିଂ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏହା କରିବାର କାରଣ ପଚାରିଥିଲେ।

ପୁଅ ଏବଂ ବହୁ କରୁଛନ୍ତି ହଇରାଣ

ବିଟନ୍ ଦେବୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଜମି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି | ତେଣୁ ସେ ଏହି ଜମି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବିଟନ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଓ ବୋହୂ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ପେନସନ ପାଇ ଚଳୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଜମିକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଆଡଭୋକେଟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ବୁଝାଇଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ | ଏହା ପରେ ଜଣେ ଓକିଲ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଡେପୁଟି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ। କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆମେ କିଛି କରିପାରିବା | ଏହା ପରେ ଏହି ମହିଳା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ମହିଳା ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ପୁଣି ଆସିବେ ବୋଲି ଓକିଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments