ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲିଲେ Bollywoodର କଳା ସତ, କହିଲେ- ବିବାହିତ ହିରୋଇନ ମାନଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ଏମିତି କାମ… ଜାଣିଲେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଏହି ଦୁନିଆର ଗୋଟେ ମହିଳା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଖୁସିର କଥା ହୁଏ ଯେତେବେଳେ ସେ ମା ହୁଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଜଣେ କାମ କରିବା ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ମା ହେବା ସହଜ ନୁହେଁ, କାରଣ ଏହି ସୁଖ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ସବୁକିଛି ବାଜି ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ | ଅନେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ମା ହେବା ପରେ ସେହି ସବୁ ମିଳିପାରେନି ଯାହା ସେ ଆଗରୁ ଥିଲେ, ତଥାପି ଏହି ସୁଖ ପାଇଁ ସେ ସବୁକିଛି ଛାଡିଦେଇ ପିଲାଟିର ଯତ୍ନ ନେବାରେ ଲାଗିପଡନ୍ତି | ଏମିତିଆ ମାତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମା ହେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସହଜ ନୁହେଁ | ଯେତେବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ କଥା ଆସେ, ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡେ କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଶ୍ନ | ବଲିଉଡରେ ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ବିବାହ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଷ୍ଟାରଡମ୍ ହ୍ରାସ ହୋଇଛି । ଏହି କାରଣରୁ, ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଲିଡ ରୋଲ ମିଳିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ | ଏହିପରି, ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ କରିବାର ଅର୍ଥ ହଉଛି କ୍ୟାରିୟରକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେବା |

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ମା ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ‘ଆଉଟ ଅଫ ବିଜନେସ’ ହେଇଯାଆନ୍ତି | ଅନେକ ଥର ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ, ରଭିନା ଟଣ୍ଡନ୍, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ, ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଏହିପରି ଅନେକ ନାମ ଅଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ଏହା ହାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ ନାହିଁ | ଏହି ବିଷୟରେ ‘ମେନେ ପ୍ୟାର କିୟା’ ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀ ନିଜର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି |

ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା, ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏମିତିଆ କଥା କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏହା ଘଟି ନଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପୁଅ ହୋଇଥିଲା, ୟଶ ଚୋପ୍ରା ତାଙ୍କୁ ଏକ ଫିଲ୍ମ ଅଫର୍ କରିଥିଲେ | “ମୋତେ କେବଳ ହଁ କହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ” | ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ବଡ ବଡ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ, ଯିଏ ତାଙ୍କ ସହ ମା ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଫିଲ୍ମ ‘ମେନେ ପ୍ୟାର କିୟା’ ଆସୁଥିଲା, ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ୟ କିଏ ଥିଲେ ଏମିତିିଆ ସୁଯୋଗ ଛାଡି ନଥାନ୍ତା। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ସୁଯୋଗକୁ ଯିବାକୁ ଦେଲେ | ଏହାର କାରଣ ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ଭୋଲା ଥିଲେ | ତାଙ୍କର ମାନିବା ଥିଲା ଯେ ସେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ବହୁତ ପ୍ରୋଟେକଟିଭ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ହିଁ ତାଙ୍କର ସଂସାର ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏଥିରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ |

ସେ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିଷୟରେ କିଛି ଲେଖନ୍ତୁ। ଯଦିଓ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରିଣ୍ଟ ମିଡିଆ ହିଁ ଥିଲା | ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ନାମରେ ଏକ ଖବର କାଗଜ ଏବଂ କିଛି ମାସିକ ମେଗାଜିନ ହିଁ ଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ ଖବର ଅଧିକ ବୁଲୁ ନଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଷ୍ଟାରଡମ୍ ପଛରେ ଅଧିକ ଦୋୖଡି ନଥିଲେ | ଭାଗୀ ଶ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାଥମିକତା ଥିଲା। ସେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ସବୁ ଜିନିଷରେ ଆଗରେ ରଖିଥିଲେ | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ମଧ୍ୟ |

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଲେ ଯେ ସେହି ସମୟରେ ଏକ ମେଗାଜିନ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ପୁରା ମାସ ପଢାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ସେହି ବିଷୟରେ ହିଁ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା | ସେ ଏମିତି କୌଣସି ଖବରର ଅଂଶ ହେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ପଢନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ମୁର୍ଖତା ଭରା ହଉଥିଲା | ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ନେତୃତ୍ୱ କରିଥିଲେ ତାହା ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉଭୟ ପାଇଁ ପ୍ରୋଟେକଟିଭ ଥିଲା।

ସେ ଆହୁରି କହିଲେ ଯେ ଲୋକମାନେ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ପରଦାରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରକୃତରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଲଗା | ଆଜିକାଲି ଏହି ଜିନିଷ ବହୁତ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଇଛି|ଲୋକମାନେ ଯେପରି ପରଦାରେ ଜଣେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି, ସେହିଭଳି, ସେମାନେ ପ୍ରକୃତ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ପ୍ରେମ ଚୋପ୍ରା, ରଣଜିତ୍ ଏବଂ ପ୍ରାଣଙ୍କ ପରି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏହା ଘଟିଛି। ଖରାପ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ଭାବିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେହିଭଳି, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଅଫିସକୁ ଯାଅ, ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅଲଗା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଘରେ ଥାଅ, ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ | ଅଭିନେତାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟେ | ଏହି ସମୟରେ ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀଙ୍କୁ 51 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି | ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି – ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅବନ୍ତିକା | ଭାଗ୍ୟ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଭାସ ଏବଂ ପୂଜା ହେଗଡେଙ୍କ ସହିତ ‘ରାଧେ ଶ୍ୟାମ’ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିବେ।

Share Your Views In Comments Below

comments