Good News: AIIMS ଦେଲା ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର, ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତରେ ଦରକାର ପଡିବ ନାହିଁ କରୋନା ଟିକା, ଜାଣିଲେ ଖୁସି ହେଇଯିବେ

ଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସହ ଲଢେଇ କରୁଛି। ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ର 44,879 ନୂତନ ମାମଲା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ମୋଟ ମାମଲା 87,28,795 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା। ଏହି କୋଭିଡ -19 ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ 547 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା, ଯାହା ପରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 1,28,688 ହୋଇଛି। କୋଭିଡ -19 ର ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଲୋକମାନେ କରୋନା ଟିକା ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। କରୋନା ଟିକା ଆସିବା ପାଇଁ ତଥାପି ପ୍ରାୟ 6 ମାସ ସମୟ ଲାଗିପାରେ | କିନ୍ତୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍) ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରଣଦୀପ ଗୁଲେରିଆ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଦେଇଛନ୍ତି।

ଡ଼.ରଣଦୀପ ଗୁଲେରିଆଙ୍କ ଅନୁଯାଇ ଭାରତକୁ କରୋନା ଟିକା ଆବଶ୍ୟକ ନପଡିପାରେ। ଗୁଲେରିଆ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋରାନାର ବଢୁଥିବା ସଂଖ୍ୟା ଦେଖିବା ପରେ ଆମେ ହେଡ ଇମ୍ୟୁନିଟି ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିବା। ସେ ସମୟରେ ଆମକୁ ଟିକା ମଧ୍ୟ ଦରକାର ହେବ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଡକ୍ଟର ଗୁଲେରିଆ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜୀବାଣୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନଥାଏ ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନହୁଏ, ତେବେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଟିକା ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଭାରତରେ କୋରୋନା ମହାମାରୀ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଭାବରେ ଆସିଛି |

କୋରୋନା ଜୀବାଣୁରେ କିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୁଏ ଏବଂ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିବ କି ନାହିଁ ସେ ବିଷୟରେ ଗୁଲେରିଆ କହିଥିଲେ। ଆଗାମୀ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଭୂତାଣୁ କିପରି ପରିବର୍ତନ କରିବ ତାହା ଆମେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛୁ ଏବଂ ସେହି ଆଧାରରେ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ ଯେ କେତେ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟୀକା ନିଆଯାଇ ପାରେ|

Share Your Views In Comments Below

comments