ଏବେ ଏବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ଖେଳିଗଲା ଦୁଃଖର ଲହରୀ, ଆଉ ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି ଏହି ଦିଗ୍ଗଜ ବୋଲରଙ୍କ….

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ପିତା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି । ସିରାଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଯୁବ ବୋଲର ଦଳ ସହିତ ରହିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ଶନିବାର ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ଏହା ଆଲୋଚନା କରିଛି।

BCCI କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ବୋର୍ଡ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସିରାଜ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଖଣ୍ଡନ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରହିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ଟିମର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। BCCI ସିରାଜଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଏହି ଦୁଃଖ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ରହିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ |

ବୟାନ ଅନୁଯାୟୀ, “ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଦଳ ସହ ରହିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ଥିର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରି ଏହି କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ବିସିସିଆଇ ମଧ୍ୟ ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ସିରାଜଙ୍କ ଗୋପନୀୟତାକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ମେଡିଆଙ୍କୁ କହିଛି।

ବିସିସିଆଇର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ସିରାଜଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଶିରାଜ ଆଇପିଏଲରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି | କ୍ଲବ ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ସିରାଙ୍କ ସହ ନିଜର ଦୁଃଖ ସେୟାର କରିଛି ।

ସିରାଜ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଡନୀ କ୍ୱାରାଣ୍ଟିନରେ ଅଛନ୍ତି । କୋଭିଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ସେ ପିତାଙ୍କ ଶେଷ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଭାରତ ଫେରି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

Share Your Views In Comments Below

comments