ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳକୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା ! ଏହି ବଡ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟରୁ ନେଲେ ବିଦାୟ, ବିରାଟ ବି ଦୁଃଖରେ…

କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତରେ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦୁଇ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି ଧୋନି ଏବଂ ରାଇନା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳକୁ ବିଦାୟ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ଅନ୍ୟ ଏକ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତକୁ ବିଦାୟ କହିଛନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ 35 ବର୍ଷ ବୟସରେ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। 2018 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କୁ ଆଉ କୌଣସି ପ୍ରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ |

2002 ରେ, 17 ବର୍ଷ ବୟସରେ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ RCB ର ଅଂଶ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇନଥିଲା |

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ନିଜେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆଜି ମୁଁ ମୋର 18 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିଅରକୁ ବିଦାୟ କହୁଛି। BCCI ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ଦେଖାଇ ମୋତେ 17 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା ​​| BCCI ମୋତେ ଯେପରି ସମର୍ଥନ କରିଛି ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ସର୍ବଦା କୃତଜ୍ଞ ରହିବି | ”

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ସେହି ସମସ୍ତ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ | ପାର୍ଥିବ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଦାଦାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବି | ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମୋତେ ସବୁବେଳେ ସମର୍ଥନ କରିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଖେଳିବା ମୋ ପାଇଁ ଗର୍ବର କଥା ଅଟେ | ପାର୍ଥିବ ପେଟାଲ 25 ଟି ଟେଷ୍ଟ, 38 ଟି ODI ଏବଂ 2 ଟି T-20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ | ଜାନୁଆରୀ 2018 ରେ ସେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments