କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପାର କରିଦେଲେ ସବୁ ସୀମା, ବାହାଘରରେ ନାଚବାଲି ସହିତ ଏମିତି ନାଚିଲେ… ଭିଡ଼ିଓ ହେଉଛି ଜୋରଦାର ଭାଇରଲ..

ଛତିଶଗଡରେ ଏକ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଭାରତ ସୋନହତ ବିଧାୟକ ଏବଂ ସଂସଦୀୟ ସଚିବ ଗୁଲାବ କାମ୍ରୋରେ ସମସ୍ତ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରି ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ନୃତ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟର ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ବିଧାୟକ ନାଚବାଲି ସହ ମଞ୍ଚରେ ନାଚୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ନୋଟ୍ ବର୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ପାଇଁ ବିଧାୟକ ଗୁଲାବ କାମ୍ରୋଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ନୃତ୍ୟ ଅପରାଧ ନୁହେଁ ବୋଲି ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓ କୋରିଆ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏଠାରେ ଛତ୍ର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଏହି ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଗୁଲାବ କାମ୍ରୋ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତିଶଗଡର କଳାକାର ମାଣିକପୁରୀଙ୍କ ଛତିଶଗଡର ଗୀତ ଶୁଣି ସେ ନିଜକୁ ଅଟକାଇ ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ନାଚିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବିଧାୟକ ଗୁଲାବ କାମ୍ରୋ ଗୀତ ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ମଞ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଉତ୍ସାହର ସହ ନାଚୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ମଞ୍ଚରେ ଦୁଇ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ନାଚୁଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ବିଧାୟକ ମଞ୍ଚରେ ନାଚୁଥିଲେ ଏହି ସମୟରେ ବିବାହରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କେହି କେହି ଏହି ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଧାୟକ କାମ୍ରୋଙ୍କୁ ଏହି ଭିଡିଓ ପାଇଁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯିବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି। ବିଧାୟକଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଭୁଲିଯିବେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ଅନୁରାଗ ସିଂଦେବ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଦିବାସୀ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନେ ନାଚୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ହଟିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଭିଡିଓରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେବାବେଳେ ବିଧାୟକ କାମ୍ରୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାଚିବା ଭୁଲ୍ ନୁହେଁ। ସେ ଗାଁର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ମିଶୁ ଥିଲେ, ତେଣୁ ନାଚିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ |

ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୁଲାବ କାମ୍ରୋ ବାଲା ବାଲା ଗୀତରେ ବହୁତ ନାଚ କରିଛନ୍ତି … ବହୁତ ରୋମାନ୍ସ କରିଛନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଜଣେ ବିଧାୟକ ହେଲେ। ଆଜିର ରାଜନୀତି କେବଳ ଠୁମକାରେ ଚାଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments