ବିବାହର 8 ବର୍ଷ ପରେ ବି ଦେଇପାରିଲା ନାହିଁ ଛୁଆ ତ ରାଗିଯାଇ ସ୍ତ୍ରୀ କରିଦେଲେ ଏମିତି କାଣ୍ଡ, ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଛାତି ବି ଥରି ଉଠିବ

ବିବାହର 8 ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇନଥିଲା | ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ | ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପରକୁ ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲେ, ପତ୍ନୀ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ସନ୍ତାନ ନ ହେବା କାରଣରୁ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ପତ୍ନୀ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କର ସନ୍ତାନ ନାହିଁ |

ଆମ ଦେଶରେ, ଯେଉଁଠାରେ ପତ୍ନୀମାନେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ କରବାଚାଉଥ ପାଳନ କରନ୍ତି, ପତ୍ନୀ ହେରାଲ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଟୋପାନ୍ ସିଂଙ୍କୁ ଧର ଜିଲ୍ଲାର ଗାନ୍ଧୱାନି ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୋର ଡାବ୍ରାଠାରେ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲା। ଏହି ମାମଲା ଧର ଜିଲ୍ଲାର ଗାନ୍ଧୱାନି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୋର ଡାବ୍ରା ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ଘାସ ଲଗାଇ ପୋଡି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆମ ଦେଶରେ, ଯେଉଁଠାରେ ପତ୍ନୀମାନେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ ପାଳନ କରନ୍ତି, ପତ୍ନୀ ହୀରାଲ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତପନ୍ ସିଂଙ୍କୁ ଧର ଜିଲ୍ଲାର ଗାନ୍ଧୱାନି ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୋର ଡାବ୍ରାଠାରେ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲା ଧର ଜିଲ୍ଲାର ଗାନ୍ଧୱାନି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତର ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ପୋଡି ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୃତକଙ୍କ ଭାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ତେଲ ଢାଳି ପୋଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ଭାଇ କମଲେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାଇ ମୋତେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ ମୁଁ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲି, ଯାହା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ 108 ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥା ହେତୁ ଧର ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁ ଠାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି |

ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ସବୁବେଳେ ଝଗଡା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ।
ସନ୍ତାନ ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ପତ୍ନୀ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନ ଥିବାରୁ ସ୍ୱାମୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ପତ୍ନୀ ଅନ୍ୟକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ତାନ ନାହିଁ |

ଏହି ବିଷୟକୁ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବଦା ଝଗଡା ହେଉଥିବା ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ କୌଣସି ଜିନିଷ ଉପରେ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ତୋଷ ନଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ପତ୍ନୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଭାଇ ପୋଲିସକୁ ଡାକି ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗାନ୍ଧୱାନୀ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଧାରା 307 ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments