ବିଦେଶରୁ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଆଣି ଜବରଦସ୍ତି କରାଉଥିଲେ ଏମିତି କାମ, ଖସି ଆସିଲେ 2ଜଣ ମଡେଲ, ଆଉ ତାପରେ କହିଲେ ସବୁ କଥା, ଶୁଣିକି ଥରି ଉଠିଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ

ଇନ୍ଦୋରର ବିଜୟ ନଗର ପୋଲିସ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ବେଆଇନ ଭାବେ ଦେହ କାରବାର କରୁଥିବା ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଫର୍ଦାଫାସ କରିଛି । ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ନାଁରୁ କିଛି ନାବାଳିକାଙ୍କ ସମେତ 13 ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି। ତିନିଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ପୋଲିସ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର 10 ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 21 ରେ, ମୁମ୍ବାଇର ଦୁଇଜଣ ମଡେଲ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ କାମର ବାହାନା କରି ମୁମ୍ବାଇରୁ ଇନ୍ଦୋରକୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ବାଣଗଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଫ୍ଲାଟରେ ବନ୍ଦୀକରି ରଖାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ କିଛି ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରି ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ତାଙ୍କଠାରୁ 1.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ।

ମଡେଲମାନଙ୍କର ଅଭିଯୋଗକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଇନ୍ଦୋର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ନବୀନ, କୁଲଦୀପ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ବାହାରୁ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଡକାଇ ଦେହ ବେପାର କରୁଛି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ମହିଳାମାନେ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଗରିବ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦଲାଲ ମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏଠାରେ କାମ କରିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରାଯାଏ । ଏହା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ ରଖାଯାଇ ଦେହ ବେପାରକୁ ଠେଲି ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଭିସା ଏବଂ ପାସପୋର୍ଟ ଅଭାବରୁ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କ କୋଠରୀରୁ ବାହାରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | 9 ବାଂଲାଦେଶୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ଏଥିମଧ୍ୟରେ କିଛି ନାବାଳିକା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ପୋଲିସ ସମୁଦାୟ 13 ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ କବଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା । ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ତିନିଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ 10 ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି | ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ 25 ଟି ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍, ଲାପଟପ୍ ଏବଂ ନଗଦ 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି ।

Share Your Views In Comments Below

comments