ଅନେକ ବର୍ଷ ପରେ ନିଜ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଲେ ବବି ଦେଓଲ, କହିଲେ- ପିଲାମାନେ ପଚାରୁଥିଲେ, ବାପା କେବେ କାମ କରିବାକୁ ଯିବ ଆଉ ମୁଁ…

ଭାରତର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣିତ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ହେଉଛନ୍ତି ବବି ଦେଓଲ। ବବି ଦେଓଲ ଅଭିନେତା ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ଭାଇ, ଯିଏ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି | ତଥାପି ସେ ଏକ ସମୟରେ ବହୁତ ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରିଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ବବି ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ଷାତ ସହ ପ୍ୟାର ହୋ ଗୟା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ହେତୁ ସେ ଜଣେ ରୋମାଣ୍ଟିକ ହିରୋ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲେ |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ନିଜ ପ୍ରତିଭାକୁ କରିବ ଏବଂ ଗୁପ୍ତ ଚଳଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ। ବିଛୁ ରେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା | ଚୋର ମାଚାଏ ଶୋର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରି ବବି ଦେଓଲ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ |

ତେବେ ସମୟ ଗଡିବା ସହିତ ଭାରତୀୟ ସିନେମାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବବି ଦେଓଲ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରି ନଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନବାଗତମାନେ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ବବି ଦେଓଲ୍ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ | ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ | କେବଳ ତାଙ୍କର ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନଥିଲା, ବରଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା |

ମଦ୍ୟପାନର ଅଭ୍ୟାସ

ବବି ଦେଓଲ୍ ଏହି ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ କିପରି, ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଝିଅ ତାନିଆ ଦେଓଲ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ କାମ ନକରିବାକୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ। ବବି ଦେଓଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଫିଲ୍ମ କରୁନଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ମଦ ଅଭ୍ୟାସ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହାଠାରୁ ଖରାପ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ମୋ ପରିବାର ମୋତେ ବହୁତ ଦୁଃଖ ଆଖିରେ ଦେଖୁଥିଲା | ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ଏବଂ ବବି ଏହି ସବୁ ଜିନିଷରୁ କେବେ ବାହାରକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ | ମୋ ପିଲାମାନେ ସବୁବେଳେ ମା’ଙ୍କୁ ପଚାରିଥା’ନ୍ତି ଯେ ବାପା କେବେ କାମକୁ ଯିବେ | ତାହା ହିଁ ମୋତେ ଏଥିରୁ ବାହାର କରିଦେଲା |

ବବି ଦେଓଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଆଉ ସ୍ଥିର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ବଲିଉଡକୁ ଆସିଥିବା ନବାଗତମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲି, ସେତେବେଳେ ଟିଆରପି ଭଳି କିଛି ନଥିଲା | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମୋର ଏହା ବିଷୟରେ କୌଣସି ଧାରଣା ନଥିଲା |

ବବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ମୁଁ ଅନେକ ହିଟ୍ ଦେଇଥିଲି, ମୋ ଉପରେ ନୂଆ ଚେହେରାକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଲୋକମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛି | ମୋର ସଫଳତା ମୁଁ ହାସଲ କରିଥିଲି, ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋତେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଳସୁଆ ହୋଇଗଲି |

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପସନ୍ଦ ଆସି ନଥିଲା

କ୍ଲାସ୍ ଓଫ 83 ର ଅଭିନେତା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପାଇଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଙ୍କ ଭଳି ନୁହେଁ। ସେମ ଭାବିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ କାମ ପାଇବି ନାହିଁ | ମୋର କ୍ୟାରିୟର ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ସର୍ବଶେଷରେ, ମୁଁ କିପରି ମୋ ପରିବାର ପାଇଁ ରୋଜଗାରକାରୀ ସଦସ୍ୟ ହୋଇପାରିବି? ଏହି ପ୍ରକାର ଭୟ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ |

ବବି କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେଗୁଡିକ କଲି, କିନ୍ତୁ ସେ ଚାଲିପାରିଲା ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ, ମୋ କ୍ୟାରିଅରରେ ମୁଁ ତଳକୁ ଗଲି | ଦିନେ ମୁଁ ଏହାର ଶିକାର ହେଲି |

ସଲମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ବବି ଦେଓଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଖରାପ ସମୟରେ ସେ ମୋ ଭାଇ ସନ୍ନି ଦେଓଲ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦେଓଲଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ହାତ ରଖି ଥିଲେ । ମୋତେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କରିଥିଲି ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ଜିନିଷ ବଦଳି ଯାଇଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments