ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ସ୍ମାର୍ଟ ହୋଇଥାନ୍ତି L ନାମର ଝିଅମାନେ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କିଛି ରହସ୍ୟ, ଜାଣିବା ପରେ କେବେବି ଛାଡି ବେନି ଏମାନଙ୍କୁ …

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶି ତାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ, ପରିବାର ଏବଂ ବୃତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ସେହିଭଳି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ | ହଁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଆଜି ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଆମେ ଇଂରାଜୀରେ L ଅକ୍ଷରରୁ ନାମ ଆରମ୍ଭ ଝିଅମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କରେ ବିଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ କ’ଣ ଅଛି ..

ଦାୟିତ୍ୱବାନ

L ଅକ୍ଷରରୁ ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ସେମାନଙ୍କ ଘର
ପରିବାରଠୁ ବଢିକି ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ | ସେମାନେ ନିଜ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି, ବିଶେଷ କରି ପିତାମାତାଙ୍କ ପସନ୍ଦ | ଏହି ଝିଅମାନେ ଶାନ୍ତି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଘରେ ଶାନ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ସେ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଝିଅ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରିୟ ହୁଅନ୍ତି |

ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ଏହି ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଉପରେ କଦାପି ବୁଝାମଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏମାନେ ରୂପରେ ଅତି ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ | ଏହି ଝିଅମାନେ ସର୍ବଦା ରେଡି ହୋଇ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହା ସହିତ, ସେମାନେ ନିଜ କଥାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦିୱାନା କରନ୍ତି | ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ବନ୍ଧୁ ତାଲିକା ଅଛି |

ରୋମାଣ୍ଟିକ୍

ସେ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ ବହୁତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ଜୀବନ ସାରା ସାଥ ଦିଅନ୍ତି | କେବଳ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ସେ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ସାଥୀକୁ ଖୁସି ରଖନ୍ତି ଏବଂ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି ବି କରିପାରନ୍ତି |

ପାର୍ଟନର ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବେ

ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପାର୍ଟନର ସବୁକିଛି, ଥରେ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିବା ପରେ ସେମାନେ ଧୋକା ଦେବାକୁ ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଝିଅମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବହନ କରନ୍ତି | ନିଜ ସାଥୀକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରାୟତ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ସରପ୍ରାଇଜ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି

L ଅକ୍ଷରରେ ନାମିତ ଝିଅମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି, କାରଣ ସେମାନେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ସହିତ ଯେକୌଣସି କାମ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ହିଁ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ |

କ୍ରୋଧିତ

ଅନେକ ଭଲ ଗୁଣ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ କ୍ରୋଧ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଛରେ ପକାଇଥାଏ | ଯଦି ସେମାନେ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସହି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା ପରେ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ପାଟିରେ ଆସେ, ସେମାନେ କୁହନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ କ୍ରୋଧ ଶାନ୍ତ ହୁଏ ସେମାନେ ନିଜ ଭୁଲକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଏବଂ କ୍ଷମା ମଧ୍ୟ ମାଗନ୍ତି |

ଛୋଟ-ଛୋଟ ଜିନିଷରେ ଖୁସି ଖୋଜନ୍ତି

ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ସେମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଖୋଜି ଦିଅନ୍ତି | ଏହି ଗୁଣ ହେତୁ, ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ଖୁସି ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |

ହୃଦୟ ସହିତ ନୁହେଁ, ବୁଦ୍ଧି ସହିତ କାମ କରନ୍ତି

L ନାମକ ଝିଅମାନେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମକୁ ଚିନ୍ତାକରି କରନ୍ତି, ସେମାନେ ହୃଦୟ ସହିତ କୌଣସି କାମ କରନ୍ତି ନାହିଁ ବରଂ ନିଜ ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ଏହା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏମାନେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯୋଜନା ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମ ପରଫେକ୍ଟ ହୁଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ କଦାପି ନିରାଶ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ |

ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ କିନ୍ତୁ ରହସ୍ୟମୟ

ଏହି ଝିଅମାନେ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ ଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ନିଜ ଭିତରେ ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଲୁଚାନ୍ତି | ଏଥିସହ, ସେମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ଏବଂ ମନରେ କ’ଣ ଚାଲୁଛି ତାହା ଜାଣିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର, କିନ୍ତୁ ଏହି ଝିଅମାନେ ସାମ୍ନା ଲୋକର ମନରେ କଣ ଚାଲିଛି ତାହା ଜାଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି|

ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହୃଦୟ ଜିତନ୍ତି

ଏମାନେ ଏହି କଥାର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ହେତୁ କେହି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନ ହୁଅନ୍ତୁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଆଗରେ ଥାଆନ୍ତି | ସେମାନେ କୌଣସି ଜିନିଷରେ ଜଡିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସେହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବସି ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments