କୂଅରେ ବୁଡି ଯାଉଥିଲେ 70 ବର୍ଷିୟ ମହିଳା, ସବୁ ଛିଡା ହେଇକି ଦେଖୁଥିଲେ, ସେଇ ସମୟରେ ପୋଲିସ ବାବୁ ଯାହା କରିଲେ ଜାଣିଲେ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ ଉଠିବ

ଆଜିକାଲିର ସମୟରେ ପୋଲିସ ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା ବହୁତ ବଦଳି ଯାଇଛି | କିଛି ପୋଲିସଵାଲା ଯୋଗୁଁ ସମଗ୍ର ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ଅପମାନିତ ହେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୋଲିସ୍ ସମାନ ନୁହଁନ୍ତି। କିଛି ପୋଲିସ୍ ଵାଲା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରୁ ପଛକୁ ହଟି ଯାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେଠରେ କିଛି ପୋଲିସ୍ ଵାଲା ଏମିତି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ପୋଲିସ୍ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଶୁଣି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ଆଜିକାଲି ଏହି ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ପୋଲିସ୍ କନଷ୍ଟେବଳ ଏପରି ସାହସିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏହାର ତୀବ୍ର ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ନିଜ ଘରର କୂଅରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଲା

ବୁଧବାର ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କୃଷ୍ଣ ଜିଲ୍ଲାର ଗୁଦୁର ଠାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଏ ଶିବ କୁମାର ଏବଂ ଶ୍ୟାମ ପ୍ରତିଦିନ ପରି ଡିଉଟିରେ ଥିଲେ। ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାଏଲ୍ 100 ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ମିଳିଲା ଯେ ଜଣେ 70 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ନିଜ ଘରର କୂଅରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରାତିର ଅନ୍ଧକାରରେ କିଛି ଦେଖାଯାଉନଥିଲା। କୂଅର ଗଭୀରତା ହେତୁ ଲୋକମାନେ କିଛି କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଲେ ନାହିଁ |

ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ କୂଅ ଭିତରକୁ ଡେଇଁପଡିଲେ

ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସକର୍ମୀ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ, କିଛି ମିନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦେଖିଲେ ଯେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ବି ସାବିତ୍ରୀ ବୁଡ଼ି ଯାଉଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି କନଷ୍ଟେବଳ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ କୌଣସି ସିଡ଼ି କିମ୍ବା ଦଉଡି ଖୋଜି ପାରିନଥିଲେ, ତେବେ କନଷ୍ଟେବଳ ଶିବ କୁମାର ନିଜ ଜୀବନକୁ ଖାତିର ନକରି କୂଅକୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ। ଏହି ସାହସିକତା କରିବା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମୋର କେବଳ ଗୋଟିଏ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ବୁଡ଼ିବାରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିଜ କୋଳରେ ସନ୍ତୁଳିତ କରିଥିଲେ |

ଦଉଡିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ଏତେ ସମୟ

ଯେତେବେଳେ କନଷ୍ଟେବଳ ଶିବ କୁମାର ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ କୂଅ ଭିତରକୁ ଡେଇଁ ନିଜ କୋଳରେ ସନ୍ତୁଳିତ କଲେ, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ଶିବ କୁମାରଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଶ୍ୟାମ ଦଉଡି ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ | ଦଉଡିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ 10 ମିନିଟ୍ ସମୟ ଲାଗିଲା, ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଦଉଡି ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ବାହାରକୁ କାଢ଼ିଲେ | ଲୋକମାନେ ନିକଟସ୍ଥ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଡାକିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଆସିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତା’ପରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଶିବ କୁମାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ଡାକିଲେ। ଯିଏ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଥିଲେ।

ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି

ଏହି ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସମସ୍ତେ ଏହି ଦୁଇ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରି ଲୋକମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତେ ଏହିପରି ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ଉଭୟ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments