ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଲେ ମିଳିଥାଏ ଅନେକ ଲାଭ, ଜାଣିଲେ ଆପଣ କହିବେ ମୁଁ ବି ବାହା ହେଇଯିବି…

ଆଜିର ଯୁଗରେ, ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ନଥାଏ | ଆଜିର ପିଢ଼ି କେବଳ ଛୋଟ ଛୋଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଛାଡପତ୍ର ହେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ସେହି ସମୟରେ, ତୁମେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥାଅ, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଜୀବନ ତୁମ ପାଇଁ ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ | ବିଶେଷକରି ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାମାନେ ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଅଧିକାର ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏପରି କିଛି ଗୁଣ କହିବୁ, ଯାହା ଜାଣିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ଆହୁରି ବଢିଯିବ |

ପ୍ରାୟତ ବିବାହ ଆସିବା ପରେ, ଜଣେ ସ୍ନାତକ ପୁଅ ସର୍ବଦା ନିଜ ପାଇଁ କୁମାରୀ ଝିଅ ଖୋଜେ | ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ବିଷୟରେ କେହି ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳା କୁମାରୀ ଝିଅ ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଭଲ ଜୀବନସାଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଏକ କୁମାରୀ ଝିଅ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାଇବେ ନାହିଁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ, କୌଣସି ବିଳମ୍ବ ନକରି ଏହି ଲାଭଗୁଡ଼ିକୁ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ଲାଭ
1. ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କର ଭଲ ବିବାହ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି | କେଉଁ କାରଣରୁ ସଂପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କେଉଁ କଥା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରେ ସେ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି | ସେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ପାରଦର୍ଶୀ ଥାନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ, ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଆନ୍ତରିକ ରହିବ ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ରଖନ୍ତି ନାହିଁ |

2. ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳା ଆପଣଙ୍କୁ କଦାପି ପ୍ରତାରଣା କରିବେ ନାହିଁ | ସେ ସାରା ଜୀବନ ତୁମ ସହିତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ସେହି ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଥରେ ପ୍ରତାରଣା କରାଯାଇଛି | ପ୍ରତାରଣା କରିବା କେତେ ଦୁଃଖଦାୟକ ସେ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ପୁନର୍ବାର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଯିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ | ସେ ସର୍ବଦା ତୁମ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ରହିବ |
3. ଆପଣ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ପାଇବ | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ତେଣୁ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରେମ ଦେବେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କର ରୋମାନ୍ସର ଏକ ଭଲ ଅଭିଜ୍ଞତା ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ |

4. ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳା ଅଧିକ ପରିପକ୍ୱ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଘର ଚଳାଇବାରେ ତାଙ୍କର ଭଲ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି | ସେ ତୁମ ଘରକୁ କୁମାରୀ ଝିଅ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଭଲ ଚଲାଇପାରେ | ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘର ଆଗକୁ ବଢି ଚାଲେ |

5. ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳା ସମ୍ପର୍କର ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝନ୍ତି | ତେଣୁ ସେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି | ସେ କେବେବି ପରିବାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ନାହିଁ |
ତେଣୁ ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ଯେପରି ଦେଖିଥିବେ, ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କର ଅନେକ ଗୁଣ ରହିଥାଏ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଏକ ସିଦ୍ଧ ପତ୍ନୀ କରିଥାଏ | ତେଣୁ,ଆପଣ ଯେମିତି ପୁଅ ହେଇଥାନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାରେ କିଛି ଭୁଲ୍ ନାହିଁ | ସମାଜର ଏହି ଖରାପ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଲୋକମାନେ କ’ଣ କହିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments