ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେବା ପଡିଗଲା ମହଙ୍ଗା, ଫେସବୁକରେ ଦେଇଥିଲେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, କଂଗ୍ରେସ ହାରିବ ତ ମଝି ଦାଣ୍ଡରେ ହେଇଯିବି ଲଣ୍ଡା, ତାପରେ ଯାହା ହେଲା…

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆମ ଦେଶର ରାଜନୀତି ଏପରି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାନ୍ତି, ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ଦଳର ବିଜୟ ପାଇଁ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ବେଳେବେଳେ ଜୋସରେ ଆସି ଏପରି କିଛି କହି ଦିଅନ୍ତି ଯାହାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ| କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ସମାଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଆମର ମତ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଆମକୁ ସେହି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡେ| ଯାହା ବହୁତ ଭାରୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ| ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଜି ଆମେ ସେଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହା ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ |

ଅଶୋକନଗର ବିଧାନସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଯିବା ପରେ, କଂଗ୍ରେସ ଦଳର 2 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି, ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ ଦେଇଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡା ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲ୍ଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ହେମନ୍ତ ରଘୁଭାନ୍ସିଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ, ସେ ସବୁଠାରୁ ସକ୍ରିୟ ସାମାଜିକ ଦିଗକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ, ଯଦି କଂଗ୍ରେସ ହାରିଯାଏ ତେବେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଗରେ ଲଣ୍ଡା ହେବେ, ଯେଉଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭାରି ପଡିଗଲା।

କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ଥିଲା ଯେ କଂଗ୍ରେସ ହାରିଗଲା। ଏବଂ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ବହୁତ ଗର୍ବ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ କହିଥିଲେ, ଯେ ସେ ଲଣ୍ଡା ହେବେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ତାହା ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିଲା | ତାଙ୍କୁ ଚୁଟି କାଟିବାକୁ ପଡିଲା। ଦଳର ପରାଜୟ ପାଇଁ ସେ ନିଜକୁ ଦାୟୀ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କଲେ। ତାଙ୍କର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅଭାବ ନଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ପରିବେଶକୁ ଦେଖି ଦଳର ବିଜୟକୁ ନେଇ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ହେତୁ ସେ ଏସବୁ କହିଥିଲେ, ଯାହା ଫଳସ୍ୱରୂପ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡା ହେବାକୁ ପଡିଲା।

ହାରିବା ଜିତିବା ଲାଗି ରହି ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କିଛି ଲୋକ ପରିବେଶକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏବଂ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହି ପ୍ରକାର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ଯାହା ଫଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ଏବଂ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱର ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବିବାଦ ଦେଖା ଦିଏ, ଆମେ ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କ କଥାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ କେବଳ ଏତିକି ଅନୁରୋଧ କରିବୁ ଯେ ଆପଣ ଜଣେ ଏପରି ନେତା ବାଛନ୍ତୁ ଯିଏ ଦେଶକୁ ପ୍ରଗତିର ପଥରେ ନେଇଯିବ|

Share Your Views In Comments Below

comments