ଚେନ୍ନାଇର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ରାଗିଗଲେ ଧୋନି, କହିଲେ- ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହାରିଗଲୁ ମ୍ୟାଚ… ସବୁ ଦୋଷ …

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁବାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର 14 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି | ନିଜ ବୋଲରଙ୍କ ଶକ୍ତି ଉପରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏକ ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି | ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ତିନିଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ତଥା ଶେଷ ଥର ରନର୍ସଅପ୍ଙ୍ ହୋଇଥିବା ଟିମକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଲା। ଚେନ୍ନାଇର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ସେ ନିଜ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭୁଲ୍ ଗଣନା କରି ତାଗିଦ କରିଥିଲେ। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ତାଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମାନ ଭୁଲ୍ ବାରମ୍ବାର ନକରିବାକୁ କହିଥିଲେ। କ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ରପ୍ କରି ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ କଦାପି ଜିତିବ ନାହିଁ |

ଧୋନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭୁଲ ଗଣନା କରି ତାଗିଦ କରିଥିଲେ

ଶୁକ୍ରବାର, ଆଇପିଏଲର 13 ତମ ସିଜନରେ, ଦୁବାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ CSK ପ୍ରାୟ ସାତ ରନ୍ ହାରିଥିଲା | ପରାଜୟର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଦ୍ୱାରା ଧୋନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଭୁଲ କହିଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ବହୁତ ଖରାପ ଫିଲ୍ଡିଂ ଖେଳି ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ଜୀବନ ଦେଇଥିଲା। ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ 5 ଵିକେଟରେ 164 ରନ ନେବାର ଥିଲା, ଶର୍ମା ପ୍ରିୟ ଗର୍ଗଙ୍କ ସହ 77 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 157 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

ଧୋନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅନେକ ବଲରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଖେଳି ପାରିଲି ନାହିଁ। ବୋଧହୁଏ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା | ମୋର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏପରି ଉତ୍ତାପରେ ଗଳା ବାରମ୍ବାର ଶୁଖିଯାଏ | ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଲଗାତାର ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ନାହୁଁ। ଆମ ଭୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ସମାନ ଭୁଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | କ୍ୟାଚ୍ ବାମ, ନୋବଲ୍ କାଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଆମେ ସାମଗ୍ରିକ ଭାବେ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳିଥାନ୍ତେ | ଯଦି ଏହା ନକ୍ଆଉଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥାନ୍ତା, ତେବେ ଗୋଟିଏ କ୍ୟାଚ୍ ହରାଇବା ଏତେ ଭାରୀ ହୋଇଥାନ୍ତା। ”

ପରାଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ଧୋନି ଏବଂ ଜାଡେଜା ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି

ଆଇପିଏଲର 13 ତମ ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ କ୍ରମାଗତ ତିନିଥର ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତଥାପି ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ଖେଳାଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟର ହୋଇଛନ୍ତି।ଧୋନି 194 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ସହ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ସାଥୀ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି |

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆଇପିଏଲରେ 4500 ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଛୁଇଁଥିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ସପ୍ତମ ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି। ଧୋନି ଆଇପିଏଲରେ 300 ଚୌକା ପୂରଣ କରିଥିଲେ | ଯଦି ଆମେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବା, ସେ ଟି -20 କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦଳ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ 7 ରନ୍ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 2014 ପରଠାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ କ୍ରମାଗତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଗଲା | ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରିୟମ୍ ଗର୍ଗ ଅପରାଜିତ 51 ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ, 20 ଓଭରରେ 5 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 164 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପୂରା ଓଭର ଖେଳିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ 157/5 ରେ ସୀମିତ ରହିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments