ଏବେ ଏବେ: ଦଳ Qualify କରିପାରିଲାନି ତ ରାଗିଯାଇ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ଏହି ଦିଗ୍ଗଜ ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟରୁ ନେଇଗଲେ ସନ୍ୟାସ… ନାଁ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର 53 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆବୁଧାବିର ଶେଖ ଜାଏଦ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟେଡିୟମ୍ ରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ 9 ୱିକେଟ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ 2 ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛି। ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସୁଛି |

ସମସ୍ତ ବିଭାଗରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଘୋଷଣା କଲେ ସେନ ୱାଟସନ
ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଖବର ଆସୁଛି ଯେ ଚେନ୍ନାଇର ଅନୁଭଵୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସେନ୍ ୱାଟସନ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । 2016 ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନର ସେନ ୱାଟସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସାଥୀ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଅବସର ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ
IPL 2020 ରେ ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ନିରାଶଜନକ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡରୁ ମଧ୍ୟ ବାଦ ପଡିଥିଲେ | ୱାଟସନ୍ ଏହି ଋତୁରେ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଏହି ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଅବସର ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ୱାଟସନ୍ ଏ ବିଷୟରେ ଏକ ସରକାରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିପାରିବେ |

ଏହିପରି ସେନ ୱାଟସନଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟର ଥିଲା
2016 ରେ 35 ବର୍ଷ ବୟସରେ ୱାଟସନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଥିଲେ। ୱାଟସନ୍ 59 ଟେଷ୍ଟରେ 3731 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ଏଥି ସହିତ ସେ 190 ଟି ODI ରେ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ 5757 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୱାଟସନ 75 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସେ 190 ଟି ODI ରେ 168 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

ୱାଟସନ ଆଇପିଏଲରେ ମୋଟ 145 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 30.99 ରେ 3874 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହାରାହାରି 29.15 ରେ ଆଇପିଏଲରେ 92 ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments