ଚେନ୍ନାଇର CEO ଙ୍କର ବଡ ବୟାନ, MS Dhoni ଙ୍କୁ ନେଇ କହିଲେ ଏମିତି କଥା, କହିଲେ କିଏ ହେବ ଆଗାମୀ ସିଜନରେ CSKର ଅଧିନାୟକ

ଆଇପିଏଲ 2020 ର 13 ତମ ସିଜନରେ, ସମସ୍ତ ଦଳ ନିଜ-ନିଜର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଦଳ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିଲା ନାହିଁ | ଏହି ସିଜନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭୟଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ଭଳି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ ରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ | ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତରେ ଖୁବ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ତେବେ ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି। ଯେତେବେଳେ ବି ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଏହି ଲିଗରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛି, ସେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି କିନ୍ତୁ ଏଥର ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନୁହେଁ | ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶେଷ ଚାରିର ଅଂଶ ହେବ ନାହିଁ | ରବିବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାରୁ ଧୋନିଙ୍କ ସେନାର ଶେଷ ଚାରିରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଆଶା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏହି ସିଜନ ଚେନ୍ନାଇର ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ରାଗିଛନ୍ତି, ଚେନ୍ନାଇର ଦଳ ଟେବୁଲର ସବୁଠୁ ତଳ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି |

ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ CSK ର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଧୋନିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି | ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜନରେ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିନାହାନ୍ତି ଏବଂ ବାକି ଖେଳାଳିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିନାହାନ୍ତି, ଏହା ପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ସିଜିନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଏକ ନୂଆ ରଙ୍ଗରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଅର୍ଥାତ କ୍ୟାପଟେନ ସହିତ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରେ | ଏହି ସମୟରେ ଚେନ୍ନାଇର ସିଇଓ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥନ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇର ସିଇଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜନରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇ ସିଇଓ କହିଲେ କିଏ ହେବେ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ

ତେବେ ଦେଖାଯାଏ ତ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହିଁ। ନିଜେ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟାଟ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଲା ନାହିଁ। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ 39 ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଚେନ୍ନାଇର ସିଇଓ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି 2021 ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ବିଶ୍ୱନାଥନ କହିଛନ୍ତି, ହଁ, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଅଛି ଯେ ଧୋନି 2021 ମସିହାରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ସେ ଆମ ପାଇଁ 3 ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି | ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚି ନାହୁଁ | ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ଏହିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଏକ ଖରାପ ବର୍ଷର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆମକୁ ସବୁକିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି |

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆମେ ନିଜ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହୁଁ। ଆମେ ଅନେକ ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଗଲୁ | ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ପଛରେ ପଡିଗଲୁ | ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂ ଏବଂ କ୍ୟାମ୍ପରେ କୋଭିଡ ଆସିବାରୁ ଆମ ଦଳର ବଲାନ୍ସ ବିଗିଡିଗଲା। ”

CSK ହେଲା ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ରୁ ବାହାର

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 12 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି। ଅବଶିଷ୍ଟ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେମାନେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ରୁ ବାହାରିଛି। ଏହି ସିଜନରେ ଧୋନିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିଜନରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟାଟ ଶାନ୍ତ ରହିଛି। ଧୋନି 12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 199 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 118.45 ରହିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments