ଡାକ ବିଭାଗରେ ବାହାରିଲା 1188 ଟି ପୋଷ୍ଟରେ ଚାକିରୀ, ଦଶମ ପାସ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ଆବେଦନ, ଏତେ ଟଙ୍କା ମିଳିବ ଦରମା

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି, ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଚାକିରି ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ | ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କମ୍ ଶିକ୍ଷିତ ଏବଂ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ କୌଣସି ଭଲ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ତାଙ୍କୁ ମିଳିବ ନାହିଁ | ତେବେ ବର୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ହେଉଛି ଯେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଏଥି ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଝାଡଖଣ୍ଡ ପୋଷ୍ଟ ସର୍କଲରେ ବାହାରିଥିବା ଏହି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଅର୍ଥାତ୍ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କାମ କରିବା ପାଇଁ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କରାଯିବ।

ଏଥିରେ, ଯେଉଁ ପଦବୀଗୁଡ଼ିକରେ ନିଯୁକ୍ତି ବାହାରିଛି, ତାହା ହେଉଛି ଗ୍ରାମିଣ ଡାକ ସେବକ | ଏଠାରେ ସମୁଦାୟ ନିଯୁକ୍ତି ସଂଖ୍ୟା 1188 ଏବଂ ଯଦି ଆମେ ବେତନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ 10 ରୁ 15 ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଦରମା ମିଳିବ | ଏହା ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ|

ଏଥିରେ, କେବଳ ଦଶମ ପାସ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ଆଧାରରେ ଚୟନ କରାଯିବ ଏବଂ ଚୟନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଦଶମ ମାର୍କସିଟ୍ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତାହା ଉପରେ ଆଧାର କରି ଚୟନ କରାଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବୟସ ମାତ୍ର 18 ବର୍ଷରୁ 40 ବର୍ଷ ଅଟେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ଆପଣ ଦେଇପାରିବେ | ଏହାର ଫର୍ମ ପୂରଣ ନଭେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯାହାର ଶେଷ ତାରିଖ 11 ଡିସେମ୍ବରରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି |

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି, ଯଦି ଆପଣ କମ ପରିଶ୍ରମ କରି ଭଲ ଚାକିରୀ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଏହା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯିବାକୁ ପଡିବ |

Share Your Views In Comments Below

comments