ଡାକ୍ତର ଦେଲେ ଏମିତି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ କି ଛୁଆଟି କାନ୍ଦିବା ଜାଗାରେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲା, ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ନିଶ୍ଚୟ ଖୁସି ହେଇଯିବ…

ଯେତେବେଳେ ବି କେହି ଅସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଔଷଧ ଦିଆଯାଏ | ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡେ ତେବେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଏପରି ଏକ ଜିନିଷ ଯେ କେବଳ ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ନୁହଁନ୍ତି କିଛି ବଡମାନେ ମଧ୍ୟ ଡରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏହି ଭୟ ଥାଏ ଯେ କୌଣସି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଇ ନ ଦିଅନ୍ତୁ|

ପିଲାମାନଙ୍କଠାରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନର ଭୟ ବହୁତ ଅଧିକ | ଡାକ୍ତରଙ୍କ ହାତରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଖିବା ପରେ ସେମାନେ କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ତା’ପରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଆଯିବା ପରେ ସେମାନେ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା କାନ୍ଦନ୍ତି | ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ରେ ଯେତିକି ଯନ୍ତ୍ରଣା ନଥାଏ ଆମ ମସ୍ତିଷ୍କରେ ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଥାଏ| ତେଣୁ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ମଧ୍ୟ ଏକ କଳା |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବାର ପଦ୍ଧତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନନ୍ୟ ଅଟେ | ଏହି ଡାକ୍ତର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଏପରି ଖେଳରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଅନ୍ତି ଯେ ପିଲାମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ବୋଧହୁଏ ପ୍ରଥମ ଡାକ୍ତର ଥିବେ ଯାହାଙ୍କ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ସମୟରେ ପିଲାମାନେ କାନ୍ଦନ୍ତି ନାହିଁ |

ଏହି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଡାକ୍ତର ଏକ ଛୋଟ ଶିଶୁକୁ ଖେଳ ଖେଳ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଅନ୍ତି | ପିଲାଟି ପୁରା ସମୟ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ଏହା ଏକ ଖେଳ ଚାଲିଛି |

ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏହି ଶୈଳୀକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ପିତାମାତା କୁହନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଏପରି ଡାକ୍ତର ପାଇଥାଉ, ତେବେ ଆମ ପିଲାମାନେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବାରେ ଡରିବେ ନାହିଁ | ବାସ୍ତବରେ, ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ଏହି କଳା ଶିଖାଇପାରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ବିଳମ୍ବ ନକରି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା |


ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୁଇଟେଙ୍ଗେବିଡେନ ନାମକ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଏହା ଚମତ୍କାର ଅଟେ। ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର ‘ଏହି ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଶ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଟ୍ୱିଟରରେ ଦେଖାଯାଇଛି | ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବାର ଏହି ଉପାୟକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଆପଣମାନେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ପସନ୍ଦ କଲେ କି ନାହିଁ, ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ | ଏବଂ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ନିକଟତମ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments