ଡାକ୍ତର ମାନେ କହିଲେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିନିଅ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ, ତାପରେ ସ୍ତ୍ରୀ Jaya Bachchan ଯାହା କରିଲେ, ଜାଣିଲେ ଝଟକା ଖାଇଯିବେ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଜିକାଲି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପ୍ରାୟ 37 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କେମିତି ଅମିତାଭ ବିଶ୍ୱକୁ ବିଦାୟ ଦେଉ ଦେଉ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ। କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହା ବାସ୍ତବ ଜୀବନର ନୁହେଁ ବରଂ ଅମିତାଭଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫିଲ୍ମ ‘କୁଲି’ର ଅଟେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ | ଯଦିଓ ପୁନିତ ଇସର ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ପରେ ଜଣେ ନାମି ଭିଲେନ ବନିଗଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ଭୂମିକା ବହୁତ କମିଯାଇଥିଲା |

ପୁରା ଘଟଣା ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଅମିତାଭ ଏବଂ ପୁନିତଙ୍କୁ ଏକ ଫାଇଟ ସିନରେ ଏକାଠି ଜମ୍ପ କରିବାର ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହି ଜମ୍ପ ମିସଟାଇମ ହେଇଗଲା ଯାହା ପରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କଲେ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଏକାଠି ଘଟିଥିଲା ​​| ପ୍ରଥମ ଏହା ଯେ ପୁନିତଙ୍କ ଏକ ପଞ୍ଚ ଯାହା ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଛୁଇଁବା ପାଇଁ ଫ୍ରେମ ଥିଲା ତାହା ବହୁତ ଜୋରେ ଲାଗିଗଲା ଏବଂ ଦୁତୀୟରେ, ଏକ ଟେବୁଲ ଥିଲା ଯାହାର ବାହ୍ୟ ଅଂଶ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ପେଟରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଦେଇଥିଲା, ଏହି କାରଣରୁ ସେ ସୁଟିଂ ଛାଡି ହୋଟେଲକୁ ଚାଲିଗଲେ |

କିନ୍ତୁ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସେଣ୍ଟ ଫିଲୋମୋନାଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରିଚ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ପରଦିନ ଅମିତାଭଙ୍କ ପ୍ରାୟ 8 ଟି ସର୍ଜରି କରାଯାଇଥିଲା ଏହା ନିଜେ ଅମିତାଭ କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଲମୋଷ୍ଟ ଡେଡ ବୋଲି କହୁଥିଲେ।

କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ତାଙ୍କର ଆଉ ଏକ ସର୍ଜରି କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜୟାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କି ସେ ନ ରୁହନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଭି ଉଦବାଦିଆ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କର୍ଟିସୋନ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ, ଯେପରି କି ଏକ ଚମତ୍କାର ଘଟିଲା, ଯେତେବେଳେ ଜୟା ଆଇସିୟୁରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେ ଅମିତାଭଙ୍କ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ହଲୁଥିବା ଦେଖିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ ଚିତ୍କାର କରି କହିଲେ, ଦେଖ ସେ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି |
ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ-


ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରାୟ 2 ମାସ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ​​ଏବଂ ତା’ପରେ 24 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 1982 ରେ, ସେ ଏକ କାରରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ପିତା ହରିଭନ୍ସ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଥମ ଥର ସେ ପିତାଙ୍କୁ କାନ୍ଦିବା ଦେଖିଛନ୍ତି। ଏହା ସବୁ ସେହି ସମୟର କଥା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ଯେ ସେ ଆଉ ଠିଆ ହୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ |

ଏହି ସମୟରେ ମା ତେଜି ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କ କପାଳକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଏବଂ ଅମିତାଭ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦୁଖଦ ସମୟରୁ ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ | ଅମିତାଭ ଯେପରି ଅଭିନୟ ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନର ବାଜି ଲଗାଇଥିଲେ ଏହା ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଘଟଣା ଥିଲା |

ଏମିତିରେ ଠିକ 37 ବର୍ଷ ପରେ, 24 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 1982 ତାରିଖ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦାଦାସାହେବ ଫାଲକେ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମ୍ମାନ।

Share Your Views In Comments Below

comments