Big News: କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ଲାଗିଲା ବଡ ଝଟକା, କଂଗ୍ରେସର ଏହି ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କର ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ…

ନୁରପୁର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରଣଜିତ ବକ୍ସି ଙ୍କ ରବିବାର ଦିନ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି | ସେ କିଛି ଦିନ ଧରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ସହ ଲଢେଇ କରି ଆସୁଥିଲେ | ଏଠି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଜଳନ୍ଧରର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିଲା | ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରବିବାର ଦିନ ପାଖାପାଖି ରାତି 9 ଟା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ ଆସିଥିଲା | ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଦୁଖଃରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଦୁଇଝିଅ ବିବାହିତା ଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ଅଖିଳ ବକ୍ସି ବିବାହ କରିନାହାନ୍ତି | 83 ବର୍ଷୀୟ ରଣଜିତ ବକ୍ସି ଜଣେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ସେନା ସହିତ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ |

ସେ ନୁରପୁର ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସର ଅଧକ୍ଷ ତଥା ନୁରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। 1997 ରେ, ନୁରପୁର ର ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନୁରପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ବିକାଶରେ ତାଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜନୀତି ସହିତ ସେ ସମାଜ ସେବାରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ । ରାତିରେ ତାଙ୍କର ଆକସ୍ମିକ ଦେହାନ୍ତ ହେତୁ ନୁରପୁର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି |

ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେତୁ ଜାସୁର ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କର ପୈତୃକ ବାସଭବନରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିଦାୟପ୍ରାପ୍ତ ଆତ୍ମାକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବିଦାୟପ୍ରାପ୍ତ ଆତ୍ମାର ଶେଷ ସଂସ୍କାର ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଟା ସମୟରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments