10 ବର୍ଷ ହେବ ଏହି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଅନିଲ କପୁର, ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲିଲେ ମୁଁହ, କହିଲେ- ସବୁ ଡାକ୍ତର ମାନେ ମତେ…

ଯେତେବେଳେ ଏଭରଗ୍ରୀନ୍ ବିୟୁଟି କଥା ଆସେ ସେତେବେଳେ ରେଖାଙ୍କ ନାମ ହିରୋଇନ୍ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିଆଯାଏ | ହିରୋଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲେ ଅନିଲ କପୁର ଏଥିରେ ନମ୍ବର 1 ରେ ଆସିଛନ୍ତି | ଅନିଲଙ୍କୁ 63 ବର୍ଷ ବୟସ କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି ସେ ବହୁତ ଫିଟ୍ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ | ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ବୟସ କେବଳ ଏକ ସଂଖ୍ୟା ଅଟେ | ସେ ନିଜକୁ ଯୁବକ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି | ଏହି ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଅନିଲ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଭଲ ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତି |

ଅନିଲଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ବିଷୟରେ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଯେ ସେ ଗତ 10 ବର୍ଷ ଧରି ପାଦ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ | ଏହି ରୋଗର ନାମ ଅଖିଲେସ୍ ଟେଣ୍ଡନ୍ | ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ଅନିଲଙ୍କୁ ଅନେକ ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ଏହି ରୋଗ ଭଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ, ଅନିଲ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ ଦଶ ବର୍ଷର ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଶେଷରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଲେ |

ଅନିଲ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କିଛି ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସେ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କିପରି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ‘ଆକିଲିସ୍ ଟେଣ୍ଡନ୍’ ରୋଗକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କୁହନ୍ତି – ମୁଁ ଗତ 10 ବର୍ଷ ଧରି ‘ଆକିଲିସ୍ ଟେଣ୍ଡନ୍’ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲି। ଡାକ୍ତରମାନେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ଏହା ଭଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ତଥାପି, ଡକ୍ଟର ମଲେର ମୋତେ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ମୋତେ ସଠିକ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ଦୌଡ଼ି ପାରୁଛି ଏବଂ ଡେଇଁ ମଧ୍ୟ ପାରୁଛି |

ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଏହି କାହାଣୀ ପ୍ରକୃତରେ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଅଟେ | ବାସ୍ତବରେ, ଅଭିନେତା ତାଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଗିଂ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ |ସେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟ ଜଗ ବନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ | ଏହା ସହିତ, ତାଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା | ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ବିନା ସେ ଏହି ରୋଗକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାର ଯାହା ଏକମାତ୍ର କାରଣ ଥିଲା।

କାମ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଅନିଲ କପୁରଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ‘ମଲଙ୍ଗ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପୋଲିସ୍ ଭୂମିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କରନ ଜୋହରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ତଖତରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

Share Your Views In Comments Below

comments