ୟୁଟ୍ୟୁବ ଦେଖିକି ଘରେ ହିଁ ନିଜ ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀର Delivery କରୁଥିଲେ, ତାପରେ ହେଲା ଏମିତି କିଛି… ପୂରା ଘଟଣା ଜାଣିଲେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ ଆପଣ…

ଆଜିର ସମୟରେ, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଏପରି ଏକ ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛି ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଆମ ହାତମୁଠାକୁ ଆସିଯାଉଛି | ପୂର୍ବ କାଳରେ ଆମକୁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡୁଥିଲେ ଆମକୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ବହିର ପୃଷ୍ଠା ବୁଲାଇବାକୁ ପଡୁଥିଲା ତେବେ ଯାଇ ଆମେ ସୂଚନା ପାଇପାରୁଥିଲେ | ଏବେ ଦେଶ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ସୂଚନା ଆମର ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକରେ ଆମ ପାଖରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି |

ଆଜିର ସମୟରେ, ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଗୁଗୁଲ କିମ୍ବା ୟୁଟ୍ୟୁବକୁ ଯାଇ କୌଣସି ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଆନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହି ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଆମ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇଯାଏ କାରଣ ଏହି ସାମାଜିକ ସାଇଟଗୁଡିକରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ଏବଂ ସୂଚନା ସଠିକ୍ ନଥାଏ | ଆଜି, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଜାଣିବା ପରେ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ 100 ଥର ଚିନ୍ତା କରିବେ |

ବାସ୍ତବରେ, ତାମିଲନାଡୁର ତିରୁପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏହା ହେଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଚିନ୍ତା ନକରି ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଭିଡିଓ ଦେଖି ନିଜେ ଡେଲିଭରି କରିବାରେ ଭୁଲ୍ କରି ଜୀବନ ହରାଇଥିଲେ | କ୍ରିଟିଗା ନାମ୍ନୀ 28 ବର୍ଷୀୟା ଜଣେ ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ତିନି ବର୍ଷର ଏକ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ଘଟଣା ଘଟିବା ଦିନ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ କାରଣ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାଙ୍କ ଆଧୁନିକ ପରିବାର ଉପରେ କୌଣସି ବିଶ୍ୱାସ ନଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଘରେ ଆଉ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେମାନେ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ର ସାହାଯ୍ୟ ନେବା ଠିକ୍ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। ସେମାନେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସବୁକିଛିର ଭିଡିଓ ପାଇବେ ଏବଂ ସେହି ଭିଡିଓଗୁଡିକ ଦେଖି ସେମାନେ ଯେତେ ସମ୍ଭବ ବିତରଣ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ସେମାନେ ଜାଣି ନଥିବେ ଯେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ବିପଜ୍ଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ |

ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ଭିଡିଓ ବିତରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅତ୍ୟଧିକ ରକ୍ତସ୍ରାବ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଏବଂ ଏହା ଏତେ ପରିଣତ ହେଲା ଯେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅସମ୍ଭବ ଥିଲା | ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲ |ଏହା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ 2 ଟା ସମୟରେ ଏକ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଘରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଶୁର ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଜଣେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରିଟିଗା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କାର୍ତ୍ତିଜୟାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ ଘରେ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ମୃତ ମହିଳା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି | ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛନ୍ତି | କୌଣସି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବେ।

ଏହି ସମଗ୍ର ଘଟଣାରୁ, ଆମେ ବୁଝିପାରୁଛୁ ଯେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆମକୁ କିପରି ଉପକୃତ କରୁଛି | ସେହିଭଳି, ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଏତେ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ | ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାହା ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ତାହା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟଥା ଚିନ୍ତା ନକରି କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳାଫଳ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments