ଆସିଗଲା Achhe Din: ଦେଶର ଏହି ଗାଁରେ ହେଲା ସୁନା ବର୍ଷା, ଗୋଟେଇବା ପାଇଁ ଲାଗିଗଲା ଲୋକଙ୍କର ଭିଡ… ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଚମକି ପଡିବେ

ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆକାଶ ଛୁଆଁ ହୋଇଯାଇଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି କାହାର ଘରର ଛାତ ଉପରେ କିମ୍ବା ଗାଁର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁନା ବର୍ଷା ହୁଏ, ତେବେ କ’ଣ ହେବ ଭାବନ୍ତୁ | ଏହିପରି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ରୋମାଞ୍ଚକର ଏବଂ ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ମନେ ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଭାରତର ଏକ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଘର ଗୁଜୁରାଟର ଏକ ଗାଁରେ ଆକାଶରୁ ସୁନା ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା, ଏତିକି ସମୟରେ ସୁନା ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧାଁ ଦୌଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ରାତିର ଅନ୍ଧକାରରେ ବୁଦା ଭିତରୁ ସୁନା ଖୋଜିବା ପାଇଁ ମଶାଲ ଧରି ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ସମଗ୍ର ଘଟଣା ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା |

ଆକାଶରୁ ବର୍ଷିଥିଲା ସୁନା

ବାସ୍ତବରେ ଆକାଶରୁ ସୁନା ଖସିଯିବାର ଘଟଣା ଗୁଜୁରାଟର ସୁରଟରୁ ଆସିଛି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୁରଟ ବିମାନବନ୍ଦର ନିକଟ ଡୁମସ ଗ୍ରାମରେ ଆକାଶରୁ ସୁନା ଖସିଥିଲା। ସୁନା ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ଼ ଖଣ୍ଡରେ ଖସିଥିଲା | ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆକାର କହିଲେ ଏକ ଛୋଟ ଇଟା ସହିତ ସମାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବାସ୍ତବରେ ଯେତେବେଳେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଆକାଶରୁ ସୁନା ଖସୁଥିବାର ଜାଣିଲେ, ସମସ୍ତେ ସୁନା ଖୋଜିବାକୁ ବାହାରିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଳି ସମୟରେ ସୁନା ମାଗଣାରେ ମିଳିଲେ କିଏ ବା ଛାଡିବ |

କିଛି ଲୋକ ସୁନା ଇଟା ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ

ଗାଁର କିଛି ଲୋକ ସୁନା ଇଟା ପାଇଥିବାର ଖବର ଆସିଛି । ଗୁଜୁରାଟ ଯେଉଁ ଗାଁରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ସେଠାକାର ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଥିବା ବୁଦା ଭିତରୁ ସୁନା ଖଣ୍ଡ ପାଇଥିଲେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବିଦେଶରୁ ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହୁଏତ ଧରା ପଡିଯିବା ଭୟରେଏହି ସୁନାକୁ ଜାହାଜରୁ ତଳକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବେ | ସୁନା ପଡିବା ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦୂର ସ୍ଥାନରୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଆସି ସୁନା ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ।

ଅନ୍ଧାରରେ ଟର୍ଚ୍ଚ ଧରି ସୁନା ଖୋଜା ଚାଲିଥିଲା
କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଲୋକମାନେ ଗାଁ ସୁନା ଖସିବା ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଖବର ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରି ବ୍ୟାପିଥିଲା। ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେବାପରେ ଗାଁ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ସହରର ଲୋକମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ଧାର ହେତୁ ରାତିସାରା ଟର୍ଚ୍ଚ ଧରି ସୁନା ଖୋଜୁଥିଲେ |

କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ସୁନା ମିଳି ଥିଲା ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ
କିଛି ଲୋକ ସେଠାରେ ସୁନା ପାଇଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ପାଇଲେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଯିଏ ବି ସୁନା ପାଇଲେ ସେମାନେ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖବର ଦେଲେ ନାହିଁ ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ସୁନା ନପାଇ ନିରାଶ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଗଲେ |
ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

Share Your Views In Comments Below

comments