OMG ! ଧଡକନ ଫିଲ୍ମର 20 ବର୍ଷ ପରେ ଆଜିବି ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ମନରେ ଅଛି ଏହି ଦୁଃଖ, ଫିଲ୍ମ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ… ଜାଣିଲେ କହିବେ ଏତେ କଷ୍ଟ କେମିତି

ତାଙ୍କ ସମୟର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁତ କ୍ୱଚିତ୍ ସୁପର ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି, ଶିଳ୍ପାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହେଉଛି ଧଡକନ, ଫିଲ୍ମରେ ଅକ୍ଷୟ ଏବଂ ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ସହ ସେ ଥିଲେ। ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଶିଳ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବହୁତ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିଛି।

ଶିଳ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଲୋକ ତଥା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ।ସେ “ବାଜିଗର” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ସହ ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ସେ ରାତାରାତି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ତାରକା ହୋଇଥିଲେ |

ଏପରି ଏକ ମାମଲା ଅଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି। ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମ ‘ଧଡକନ’ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଦୁଃଖିତ ଯେ ସେ କେବେବି କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ପାଇ ନଥିଲେ, ଶିଳ୍ପା କୁହନ୍ତି, “ସେତେବେଳେ ମୋର ଆଖିରେ ନୀଳ ଲେନ୍ସ, ମୋ କେଶ ଗହାରିଆ ଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଲାଲ୍ ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଲଗାଉଥିଲି, ଯାହା ମୋ ଉପରେ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ସତ୍ୱେ ମୋତେ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯାଇନଥିଲା | ବିଶେଷ କରି ‘ଧଡକନ’ ଏବଂ ‘ଫିର ମିଲେଙ୍ଗେ ‘ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମୋତେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ଯେ ସେହି ସମୟରେ ମୋତେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ କେହି ଦେଖି ନଥିଲେ। ମୁଁ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲି କିନ୍ତୁ ମୋର କ୍ୟାରିଅର୍ ସେତେ ଦିନ ରହିଲା ନାହିଁ | ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଜାଣେ ଯେ ମୁଁ ସଠିକ୍ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛି ଏବଂ ମୁଁ ଆଗକୁ ବଢୁଛି | ଯଦିଓ ମୋତେ ଅନେକ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୁଁ କେବେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ନ ଥିଲି କିନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ମୋତେ ଆହୁରି ଭଲ ହେବାକୁ ସାହସ ଦେଇଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments