ଧନତିରସ ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଘରକୁ କିଣିକି ଆଣନ୍ତୁ ଏହି 3ଟି ଜିନିଷ, ଆଉ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ Bhagban ଙ୍କର ଚମତ୍କାର… ଜୀବନରେ କେବେବି ହେବେ ନାହିଁ ନିରାଶ…

ଦୀପାବଳିର ପର୍ବର ଆରମ୍ଭ ଧନତିରସରୁ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହି ଦିନଠାରୁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘର ସଜାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ଧନତିରସ ରୁ ଭାଇ ଦୁଜ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏହାର ଭିନ୍ନ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି | ଦୀପାୱଲିର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଧନତିରସ୍ ପଡେ, ଏହି ଦିନ ଲୋକମାନେ ବାସନକୁସନ ଏବଂ ଧାତୁ ଜିନିଷ ନିଜ ଘରକୁ ନେଇଯାଆନ୍ତି | ସମସ୍ତେ ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତି ଚାହାଁନ୍ତି | ଏବଂ ସେ ଆରାମ ପାଇଁ କିଛି କରନ୍ତି | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ, ସେହି ଘରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ବାସ କରନ୍ତି |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତିନୋଟି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଧନୀ କରିବ ଏବଂ ସଫଳ କରିବ, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ, ଯାହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ଧନତିରସ ଦିନରେ କିଣନ୍ତି, ତେବେ ସର୍ବଦା ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ଘରେ ରହିବ | ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନୀ ହେବାରୁ କିଛି ବି ରୋକି ପାରିବ ନାହିଁ |

ଧନତିରସ ଦିନ ସୁନା କିମ୍ବା ରୂପା କିଣିବା ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ତେଣୁ, ଏହି ଦିନ କୌଣସି ସୁନା କିମ୍ବା ରୂପା କିଣିବା ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ |

ଏହି ଦିନ ବାସନ କିଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ | ତେଣୁ, ଯଦି ପିତ୍ତଳ ବାସନ କିଣନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଅଧିକ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଦିନ ଆପଣ ବାସନକୁସନ ନିଶ୍ଚୟ କିଣନ୍ତୁ |

ଧନତିରସ ଦିନ ଧନିଆ କିଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଦିନ ଧନିଆ କିଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

ଧନତିରସ ଦିନ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ଆଣିବା ସବୁବେଳେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଥାଏ | ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ କିଣନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments