ଧୋନି ଖୋଲିଲେ ନିଜ ବିବାହିତ ଜୀବନର ଅନେକ ରହସ୍ୟ, କହିଲେ- ଏହି ନିୟମ ମାନିଲେ ଆପଣ ବି ନିଜ ପତ୍ନୀକୁ ଖୁସି ରଖିପାରିବେ…

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏବଂ ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଏକ ବଡ଼ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ। ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ବିନିମୟ କରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟ୍ କରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ଉଭୟେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ବିବାହର ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ପୂର୍ବ ଭଳି ଅତୁଟ ରହିଛି | ଧୋନି ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଥିବା ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ। ଧୋନି କହିଥିଲେ ଯେ ବିବାହର ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ କିପରି ସାକ୍ଷୀ ଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କର କିଛି ବିଶେଷ ନିୟମ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟର ନିକଟତର କରିପାରିବେ…

ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ କଥାରେ ହଁ କହିବା

କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସର୍ବଦା ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ କହିଥିଲେ, ମୋ ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ, ମୋ ଜୀବନ | ​​ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମୁଁ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ କଥାରେ ହଁ କହିଲେ ସେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ଉତ୍ତର ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ହସି ପକାଇ ଥିଲେ |

ପତ୍ନୀଙ୍କ ଖୁସି ପ୍ରତି ସବୁବେଳେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ

ପରେ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରି ଧୋନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହିତ ଜୀବନର ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ ହେଉଛି 50 ରୁ 55 ବର୍ଷ ବୟସ ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବୁଝାମଣା। କାରଣ ଏହା ଏକ ଏପରି ସମୟ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୁଏ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ତୁମ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତା’ହେଲେ ତୁମକୁ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କର ଛୋଟ ଛୋଟ ଖୁସି ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ |

ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅ

ଧୋନିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ପୁଅମାନେ ଅବିବାହିତ ଥାନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜର ଇଚ୍ଛାରେ ବଞ୍ଚନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ, ଯଦି ସେ ଏକ ସମ୍ପର୍କକୁ ଆସନ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାହ କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସେ | ଅନେକ ଲୋକ ପତ୍ନୀଙ୍କ କଥାରେ ଚାଲିବା ବିଷୟକୁ ପରିହାସ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ପ୍ରକୃତରେ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ତ୍ଵ ଦିଅ ତେବେ ତୁମେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ |

ଇଗୋକୁ ମଝିରେ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଜଣେ ସିଦ୍ଧ ସ୍ୱାମୀ ଯିଏ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଗୋକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ତେଣୁ ଧୋନି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେବା ଭଳି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହି ଏକମତ ହେବେ | ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷମାନେ ବିବାହ ପରେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରନ୍ତି କିମ୍ବା ନିଜକୁ ବଡ଼ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ କେବେ ବି ସ୍ୱାଭାବିକ ହୁଏ ନାହିଁ | ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ କେବଳ ଏକ ଟେନସନ ଭାବେ ରହିଥାଏ | ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ବୈବାହିକ ଜୀବନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସୁଖ ଏବଂ ପସନ୍ଦ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments